Renata Beger wspomniała Leppera. Odniosła się do pomysłu z pomnikiem

Renata Beger wspomniała Leppera. Odniosła się do pomysłu z pomnikiem

Renata Beger skomentowała pomysł pomnika dla Leppera
Renata Beger skomentowała pomysł pomnika dla Leppera
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
oprac. KM
11.12.2023 09:59, aktualizacja: 11.12.2023 10:16

12 lat temu tragicznie zmarł lider Samoobrony. Aby upamiętnić Andrzeja Leppera powstały dwie inicjatywy, które dążą do postawienia pomnika z wizerunkiem polityka. Monument miałby stanąć w Warszawie. W tej kwestii pewne uwagi ma była posłanka - Renata Beger.

W sierpniu 2011 roku w Warszawie lider Samoobrony popełnił samobójstwo. W śledztwie prowadzonym przez prokuraturę ustalono, że polityk cierpiał na depresję wywołaną postępowaniami karnymi, wielotysięcznym zadłużeniem, bankructwem partii oraz upadkiem politycznym. Po śmierci Leppera mówiono, że został on zamordowany lub targnięcie się na swoje życie zostało na nim wymuszone.

Wielu Polaków wciąż pamięta polityka Samoobrony i chce oddać mu hołd. Powstał nawet pomysł postawienia w stolicy pomnika z wizerunkiem Andrzeja Leppera. Co do tego pomysłu nie jest przekonana Renata Beger.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Renata Beger skomentowała pomysł pomnika

Była posłanka i współpracowniczka Andrzeja Leppera odniosła się do pomysłu postawienia pomnika. Jak podaje portal Super Express, 65-latka jest zdania, że zamiast wydawać pieniądze na monument, lepiej pomóc biednym.

- Czy to dobrze, że różne grupy chcą upamiętnić byłego działacza i polityka? Bardzo dobrze, Andrzej zasłużył na pomnik. Ale on mawiał, że najlepsza pomniki nie są zimne i twarde, tylko mają ciepło serca. Miał na myśli pomoc dla innych. Jan Paweł II też namawiał do pomagania, a u nas w kraju się przyjęło, że ma być jak najwięcej pomników – podkreśla Beger.

Rolnicze związki zawodowe chcą postawić pomnik Leppera

Inicjatywę w celu stworzenia pomnika upamiętniającego Andrzeja Leppera podjęły rolnicze związki zawodowe, zyskując poparcie byłych współpracowników zmarłego lidera Samoobrony i wicepremiera z czasów rządów PiS.

Portal Super Express ustalił, że pomysł dotyczący pomnika został wznowiony przez niedawno reaktywowaną Samoobronę RP. Stowarzyszenie o nazwie "Z podniesioną głową" reprezentujące partię pracuje obecnie nad propozycjami potencjalnych lokalizacji dla monumentu. Za projekt pomnika odpowiedzialny jest rzeźbiarz Bartłomiej Kurzeja.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta