Była gwiazdą Samoobrony. 20 lat później inaczej zarabia na życie

Była gwiazdą Samoobrony. 20 lat później inaczej zarabia na życie

Renata Beger i Andrzej Lepper w 2003 roku
Renata Beger i Andrzej Lepper w 2003 roku
Źródło zdjęć: © AKPA
18.07.2023 08:54, aktualizacja: 18.07.2023 09:44

Renata Beger zasłynęła jako posłanka Samoobrony. Blisko współpracowała z szefem partii, Andrzejem Lepperem. Wyróżniała się kontrowersyjnymi wypowiedziami i długim warkoczem, ale nagle zniknęła z mediów i zajęła się biznesem. 18 lipca skończyła 65 lat.

Renata Beger trafiła do polityki w 2001 roku, gdy dołączyła do Samoobrony. Była jedną z barwniejszych postaci w Sejmie, więc szybko wzbudziła zainteresowanie mediów. Wyróżniała się charakterystycznym stylem, którego ważnym elementem był długi warkocz, a także kontrowersyjnymi wypowiedziami.

Renata Beger nie gryzła się w język i to nie zawsze na tematy dotyczące jedynie polityki. Od ponad 40 lat jest związana z Tadeuszem Begerem, który jest nie tylko jej mężem, ale i przyjacielem. W jednym z wywiadów wspominał, jak ją poznał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zawsze miała powodzenie. Męża "ściągnęła wzrokiem"

Renata i Tadeusz Begerowie poznali się na imprezie. Mąż posłanki nie ukrywał, że Renata wpadła mu w oko, gdy akurat nie tańczyła. - Poznałem ją na potańcówce w domu kultury. Bawiłem się z innymi dziewczynami, a ona stała pod ścianą w białej jedwabnej bluzce i granatowej spódnicy. Pomyślałem, jaka ładna, skromna buzia. Warkocza wtedy jeszcze nie miała. Zaprosiłem ją do tańca. Bawiliśmy się razem przez cały wieczór, a później już przez całe życie - wspominał w "Przeglądzie".

Jak się jednak okazuje, Renata Beger uważa, że ich pierwsze spotkanie to jej inicjatywa - wypatrzyła przyszłego męża w tłumie i "ściągnęła go wzrokiem".

- Ściągnęłam go wzrokiem. Mówią, że mam specyficzny. Kolega twierdzi nawet, że mam k*rwiki w oczach - mówiła w rozmowie z "Super Expresem", a jej słowa przeszły już niemal do historii.

Renata Beger nigdy nie mogła narzekać na brak powodzenia, nawet gdy już była mężatką. Przyciągała mężczyzn nie tylko urodą, ale i sposobem bycia - słynęła z rubasznego poczucia humoru, była pewna siebie i bezkompromisowa.

- Napisał do mnie pewien mężczyzna z Zabrza, który zaproponował mi małżeństwo. Odpisałam mu, że męża już mam, ale jego to nie zraziło i stwierdził, że to przecież żaden problem. Ostatnio na imieniny dostałam wielki kosz bordowych róż. Kwiaty dostarczyli mi akurat podczas posiedzenia komisji. Na dołączonej karteczce było napisane tylko: "Cichy wielbiciel" - mówiła, cytowana przez "Przegląd".

Tadeusz Beger nigdy nie martwił się, że żona nie dochowa mu wierności. "Wad nie ma, kochać się lubi. Wierna jest" - mówił o żonie.

Tadeusz i Renata Begerowie mają dwoje dzieci. Syna Roberta i córkę Anitę. W pewnym momencie zarówno Tadeusz, jak i Anita zajęli się polityką. On został wiceszefem Samoobrony w Złotowie, natomiast ona radną i dyrektorką biura poselskiego matki.

Renata i Tadeusz Begerowie są ze sobą od ponad 40 lat
Renata i Tadeusz Begerowie są ze sobą od ponad 40 lat© AKPA | AKPA

Wielki powrót?

Renata Beger zrezygnowała z pracy w Sejmie w 2008 roku, a jej odejście poprzedziła głośna afera taśmowa. W 2006 roku TVN wyemitował materiał, który był zarejestrowany przez ukrytą kamerę. Wynikało z niego, że negocjowała z Adamem Lipińskim, szefem gabinetu Jarosława Kaczyńskiego, przejście do PiS-u. Ostatecznie porzuciła politykę i zajęła się biznesem. Sprzedawała m.in. kremy, szampony, maseczki z błota, a także suplementy diety.

Nikt się chyba jednak nie spodziewał, że Renata Beger pomyśli o powrocie do polityki. A jednak. W marcu 2023 roku okazało się, że trafiła do Rady Rolników.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta