Trwa ładowanie...

Rewolucja w wychowywaniu dzieci. Zoomer ma dwa lata i nie wie jaką ma płeć

Czy da się wychować dziecko tak, żeby nie znało swojej płci? Amerykańska para podjęła wyzwanie. Mówią, że nie chcą ograniczać rozwoju dwulatki lub dwulatka.

Rewolucja w wychowywaniu dzieci. Zoomer ma dwa lata i nie wie jaką ma płećŹródło: Instagram.com
d2rx3cl
d2rx3cl

Zoomer ma dwa lata. Mieszka w zachodniej Ameryce, w stanie Utah. Lubi lody, malowanie paznokci, rysowanie kredą po chodniku i samochody. Na zdjęciu dziecko przytula się do uśmiechniętej pary rodziców, ubrane w uniseksowy sweter. Ma rozpuszczone włosy, które sięgają szyi, na czole potargana grzywka. Może być chłopcem, może być dziewczynką. Bo Zoomer nie wie, jaką ma płeć.

Rodzice trzymają tę informację w tajemnicy. Ani dziecko, ani jego otoczenie nie mają pojęcia, z którymi schematami płciowymi powinni ją lub jego identyfikować. Uważają, że taki sposób wychowanie nie ogranicza rozwoju i uwalnia od kulturowych stereotypów. Kyl i Brent Myerowie zdecydowali, że Zoomer określi się samodzielnie, gdy przyjdzie na to czas.

Płeć nie określa osobowości

Chcą też, żeby o ich innowacyjnym sposobie wychowawczym dowiedział się świat, dlatego założyli bloga "Raising Zoomer". Tłumaczą tam: "Płeć nie mówi nic o osobowości dziecka, jego temperamencie, ulubionym kolorze, potrawie, poczuciu humoru, nastawieniu do zmiany klimatu czy innych unikalnych cechach." Na blogu Myerowie publikują również informacje o swoim podejściu do rodzicielstwa gender, są otwarci na dyskusję. A my zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

Zobacz też: Rząd dosypie matkom do emerytury. Marczuk: państwo wynagradza za dużą liczbę dzieci

d2rx3cl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rx3cl