Trwa ładowanie...
Materiał partnera

"Robin Hood i Szmaragdowy Król" – legenda, jakiej jeszcze nie słyszeliście… w gwiazdorskiej obsadzie

Walki między "dobrymi" bohaterami to nie nowość w światowym kinie – Batman vs. Superman czy też Iron Man kontra Kapitan Ameryka, żeby daleko nie szukać. Co jednak, jeśli po dwóch stronach barykady stają prawdziwe – i do tej pory kryształowo czyste – legendy?

Share
"Robin Hood i Szmaragdowy Król" – legenda, jakiej jeszcze nie słyszeliście… w gwiazdorskiej obsadzie
Źródło: materiały partnera
d3524ez

"Robin Hood i Szmaragdowy Król", czyli starcie dwóch legend

Szeryf z Nottingham i Robin Hood nigdy nie pałali do siebie sympatią. Jeden jest samolubny i zależy mu tylko na władzy, drugi ma dobre serce, jednak kieruje się emocjami, przez które tak często popada w tarapaty.

Co się stanie, jeśli na ich drodze pojawi się inna legenda, której prawdziwe intencje nie będą znane żadnemu z nich? Czy uda im się stanąć ramię w ramię naprzeciw Króla Artura? Czy Marion i Wesoła Kompania nie ulękną się potęgi Rycerzy Okrągłego Stołu? I jeszcze jedno pytanie: po czyjej stronie stanie słuchacz, który dotychczas nie musiał wybierać między tymi dwoma pozytywnymi przecież bohaterami?

d3524ez

Jedno jest pewne – prastary las Sherwood jeszcze nigdy nie był świadkiem takich wydarzeń.

"Robin Hood i Szmaragdowy Król" to słuchowisko z fabułą opierającą się na dwóch różnych legendach, które spotykają się w lesie Sherwood. Król Artur i Rycerze Okrągłego Stołu to właściwie mit powstania Anglii – kraju idealnego rządzonego przez sprawiedliwego króla. Robin Hood i jego Wesoła Kompania pokazują z kolei późniejsze losy państwa, które wcale nie jest takie wspaniałe, jak miało być, ale widzimy w nim nadzieję na lepsze jutro.

Audiobook z plejadą gwiazd w obsadzie

Słuchowisko zostało napisane przez Jakuba Ćwieka, znanego z serii "Kłamca" (fantasy) oraz "Topieli" i "Drelichu" (kryminały). Humor przeplata się w nim z galopującą akcją i mistycyzmem charakterystycznym dla serialu o Robinie z Sherwood z 1984 roku.

d3524ez

Przewodnikiem-narratorem po tym niezwykłym świecie jest Andrzej Seweryn. W roli Robin Hooda występuje Tomasz Kot, Robert Więckiewicz doskonale wciela się w Szeryfa z Nottingham, a Lady Marion mówi głosem Nataszy Urbańskiej. Po przeciwnej stronie znajdują się Mariusz Drężek jako Król Artur oraz Anna Cieślak, czyli Ginewra. W słuchowisku bierze udział również m.in. Zbigniew Zamachowski, Mirosława Zbrojewicz, Robert Jarociński, Miłogost Reczek oraz Piotr Zelt.

Czym jest słuchowisko?

Słuchowisko to prawdziwa uczta dla wyobraźni. Charakteryzuje się tym, że nie czyta go jeden lektor, co ma miejsce w przypadku zwykłych audiobooków. W słuchowisku mamy do czynienia z pełną obsadą. Każdy gra swoją rolę, wykorzystując do tego swój głos. Jest też obecny narrator, który prowadzi całą historię.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Ponadto w słuchowisku pojawia się pełne udźwiękowienie, które rozbudza zmysły słuchacza. Realistyczne dźwięki lasu, świst strzały, która przecina powietrze, muzyka czy też tubalny głos Herna – leśnego bóstwa – oddają niesamowitą atmosferę wydarzeń.

d3524ez

Dajmy się ponieść wyobraźni i wejdźmy w świat Nottingham i lasu Sherwood, wsłuchując się w tę niezwykłą opowieść.

Premiera słuchowiska "Robin Hood i Szmaragdowy Król" miała miejsce 11 września podczas Gali Zamknięcia festiwalu Off Camera. Audiobook jest dostępny na Storytel.com.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Materiał partnera
d3524ez

Podziel się opinią

Share
d3524ez
d3524ez
Strona Główna WP