Rozdawali darmową pizzę w kolejce. Teraz apelują do swoich klientów

Rozdawali darmową pizzę w kolejce. Teraz apelują do swoich klientów

Pizzeria Mania Smaku rozdała ok. 300 pizz ludziom, którzy czekali w długiej kolejce
Pizzeria Mania Smaku rozdała ok. 300 pizz ludziom, którzy czekali w długiej kolejce
Źródło zdjęć: © Facebook | @Pizzeria Mania Smaku, Adam Zawada
16.10.2023 20:18, aktualizacja: 16.10.2023 21:14

Aby zagłosować w tegorocznych wyborach parlamentarnych, często trzeba było stać w naprawdę długich kolejkach. Tak było na wrocławskim osiedlu Jagodno. Z pomocą wyborcom przyszła okoliczna pizzeria, która rozdała ok. 300 swoich wyrobów. Po wszystkim zalała ich fala nietypowych zamówień.

Polacy często czekali po kilka godzin, by móc spełnić swój obywatelski obowiązek. Z pomocą przychodzili ich bliscy, którzy przywozili cieplejsze ubrania, posiłki, a nawet wspierali mentalnie oczekujących. Okazuje się, że niektóre lokalne firmy, również nie pozostały obojętne wobec sytuacji osób, które mimo przeciwności losu, chciały oddać swój głos w wyborach.

Rekordowa frekwencja w wyborach parlamentarnych

Do godz. 20 podliczono głosy z ponad 92,04 proc. obwodów. Aktualna frekwencja wynosi 73,63 proc. To prawdziwy rekord. Ale właśnie z tego powodu przed lokalami wyborczymi w niedzielę tworzyły się naprawdę długie kolejki.

Niektóre lokale również nie były przygotowane na tak duże oblężenie. Zdarzało się, że brakowało kart do głosowania, a w niektórych głosowanie przeciągnęło się do późnych godzin nocnych. Mimo to większości osób niestraszne były chłód, głód, a nawet ból nóg od długiego stania w kolejce.

Na wrocławskim osiedlu Jagodno jeszcze o 2 w nocy wiele osób czekało, by móc oddać swój głos. Na ich poświęcenie nie pozostała obojętna m.in. jedna z lokalnych pizzerii, która tej nocy rozdała oczekującym pod lokalem wyborczym ok. 300 darmowych pizz.

"Była to inicjatywa nas i naszych pracowników, którzy po swojej zmianie już wracali do domów, ale zawrócili, aby przygotować te pizze około północy, po północy, po pierwszej w nocy. Brawa dla naszej ekipy, brawa dla każdego kto tam zagłosował tak późno" - można przeczytać w poście na profilu pizzerii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Właściciele pizzerii apelują do swoich klientów

O inicjatywie pracowników pizzerii szybko dowiedzieli się okoliczni mieszkańcy. W poniedziałek na oficjalnym profilu firmy na Facebooku pojawił się post, w którym właściciele wystosowali apel do swoich klientów.

Okazuje się, że wiele osób zamawia u nich pizzę z prośbą, by nie realizowali finalnie zamówienia. Płacąc za pizzę, której nie chcą otrzymać, chcieli odwdzięczyć się im za wsparcie podczas wielogodzinnego czekania w kolejce do głosowania.

"(..) prosimy, nie róbcie takich zamówień, bo głupio nam, a naprawdę nie zrobiliśmy nic wielkiego. Prosimy, abyście wysłali lepiej tę kasę na jakiś fajny cel, na dzieciaki, na potrzebujących. Nam zupełnie wystarczy wspaniała satysfakcja, że mogliśmy pomóc wspaniałym Polakom" - zaapelowali właściciele lokalu.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.