Trwa ładowanie...

Rozenek-Majdan o swoim tatuażu. Jego geneza jest bardzo romantyczna

Małgorzata Rozenek-Majdan na nadgarstku ma wytatuowane dwie litery – "if". Na Instagramie wyjaśniła swoim fanom, jaka jest geneza tatuażu. Okazuje się, że to angielski tytuł jej ulubionego wiersza.
Share
Małgorzata Rozenek wytatuowała sobie "if" już dwa lata temu
Małgorzata Rozenek wytatuowała sobie "if" już dwa lata temuŹródło: Instagram.com
dqjlwnf

"Pytacie mnie często o znaczenie mojego małego tatuażu na nadgarstku. To angielski tytuł mojego ukochanego wiersza Kiplinga. Jego przesłanie jest dla mnie bardzo ważne. Jest niedziela, więc może znajdziecie chwilę, żeby go przeczytać" – napisała Rozenek-Majdan na swoim profilu. Szybko jednak skasowała zdjęcie i zastąpiła je nowym – na pierwszym załączonym obrazku z wierszem roiło się od błędów ortograficznych, czego nie omieszkali wytknąć jej fani.

Rudyard Kipling, dziewiętnastowieczny prozaik i poeta, wyjaśnia w wierszu, czym jest według niego człowieczeństwo i jak "prawdziwy człowiek" winien się zachować. W skrócie: powinien być szczerym i skromnym stoikiem, którym nie rządzi pycha. Czy ten opis osobowości pasuje do Perfekcyjnej Pani Domu?

Większość fanów jest zachwycona tą mało komercyjną inspiracją swojej idolki. "Wspaniały i motywujący utwór na początek tygodnia. Rozświetlił mój dzień" – pisze jedna z komentujących. "Piękny wiersz" i "piękna inspiracja", "zapisałam i na pewno będę do niego wracała", "mam wrażenie, że tylko dobrzy ludzie są w stanie zrozumieć ten wiersz" – tak mniej więcej brzmi reszta komentarzy.

dqjlwnf

Nie wszyscy są jednak tak bezrefleksyjnie zainspirowani. "Mimo że na co dzień pracuję z tego typu wierszami i ich analizą składniową, jak i sensem każdego słowa, trudno mi przychodzi przesłanie tego wiersza. Co ma na myśli autor, a co ma wnosić odbiorca?" – pisze kolejna osoba. Niestety jej pytanie pozostało bez echa. My z niecierpliwością czekamy na odpowiedź pani piłkarzowej; jej interpretacja może być przecież całkiem inna od naszej.

dqjlwnf

Podziel się opinią

Share
dqjlwnf
dqjlwnf