GwiazdyRozenek-Majdan o swoim tatuażu. Jego geneza jest bardzo romantyczna

Rozenek-Majdan o swoim tatuażu. Jego geneza jest bardzo romantyczna

Rozenek-Majdan o swoim tatuażu. Jego geneza jest bardzo romantyczna
Źródło zdjęć: © Instagram.com
Katarzyna Chudzik

02.09.2018 11:21, aktual.: 02.09.2018 11:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Małgorzata Rozenek-Majdan na nadgarstku ma wytatuowane dwie litery – "if". Na Instagramie wyjaśniła swoim fanom, jaka jest geneza tatuażu. Okazuje się, że to angielski tytuł jej ulubionego wiersza.

"Pytacie mnie często o znaczenie mojego małego tatuażu na nadgarstku. To angielski tytuł mojego ukochanego wiersza Kiplinga. Jego przesłanie jest dla mnie bardzo ważne. Jest niedziela, więc może znajdziecie chwilę, żeby go przeczytać" – napisała Rozenek-Majdan na swoim profilu. Szybko jednak skasowała zdjęcie i zastąpiła je nowym – na pierwszym załączonym obrazku z wierszem roiło się od błędów ortograficznych, czego nie omieszkali wytknąć jej fani.

Rudyard Kipling, dziewiętnastowieczny prozaik i poeta, wyjaśnia w wierszu, czym jest według niego człowieczeństwo i jak "prawdziwy człowiek" winien się zachować. W skrócie: powinien być szczerym i skromnym stoikiem, którym nie rządzi pycha. Czy ten opis osobowości pasuje do Perfekcyjnej Pani Domu?

Większość fanów jest zachwycona tą mało komercyjną inspiracją swojej idolki. "Wspaniały i motywujący utwór na początek tygodnia. Rozświetlił mój dzień" – pisze jedna z komentujących. "Piękny wiersz" i "piękna inspiracja", "zapisałam i na pewno będę do niego wracała", "mam wrażenie, że tylko dobrzy ludzie są w stanie zrozumieć ten wiersz" – tak mniej więcej brzmi reszta komentarzy.

Nie wszyscy są jednak tak bezrefleksyjnie zainspirowani. "Mimo że na co dzień pracuję z tego typu wierszami i ich analizą składniową, jak i sensem każdego słowa, trudno mi przychodzi przesłanie tego wiersza. Co ma na myśli autor, a co ma wnosić odbiorca?" – pisze kolejna osoba. Niestety jej pytanie pozostało bez echa. My z niecierpliwością czekamy na odpowiedź pani piłkarzowej; jej interpretacja może być przecież całkiem inna od naszej.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (47)
Zobacz także