ModaRuszyła 9. edycja konkursu Fashion Designer Awards

Ruszyła 9. edycja konkursu Fashion Designer Awards

Ruszyła 9. edycja konkursu Fashion Designer Awards
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Aleksandra Nagel

12.12.2017 22:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

“Jedziemy do puszczy, będziemy w Himalajach, zejdziemy w głebiny oceanów, może znajdziemy inspirację w czerwonej ziemi z Afryki albo szarościach wygasłych wulkanów w Sudetach.” - zapowiada Joanna Sokołowska-Pronobis, inicjatorka prestiżowego konkursu dla młodych projektantów. Tematem tegorocznej edycji jest “Tribute to Nature”, a organizatorzy liczą też na projekty związane ze zrównoważoną modą. Dla laureatów jak zwykle przewidziano fantastyczne nagrody, w tym staże w atelier w Polsce i za granicą oraz po raz pierwszy kurs na uczelni w Chinach.

Fashion Designer Awards organizowany jest od 2008 roku, a jego inicjatorką i pomysłodawczynią jest Joanna Sokołowska-Pronobis. "W tym roku chcemy uhonorować majestat przyrody, znaleźć inspirację tam, gdzie do tej pory nie szukaliśmy - w tym, co niestworzone ludzką ręką, a przez to monumentalne i tajemnicze. - mówi. - Nie można tego tematu nie powiązać z odpowiedzialną modą, projektami czerpiącymi z recyklingu czy upcyklingu. Czekam na te pomysły z ciekawością.”

To jedyny tego typu projekt w Polsce, który łączy najlepsze nazwiska ekspertów i osobowości świata mody z młodymi talentami. Konkurs skierowany jest do utalentowanych i początkujących designerów, marzacych o sukcesie, pragnących zaistnieć w świecie mody, chcących zdobyć doświadczenie na stażu w zagranicznym domu mody. Fashion Designer Awards od pierwszej edycji gwarantuje swoim finalistom realną szansę zaistnienia w mediach, poszerzenia horyzontów i wzbogacenia portfolio poprzez staże, stypendia, praktyki i wyjazdy na imprezy branżowe. Co roku honorowym przewodniczącym jury jest zagraniczny projektant, który oprócz zaprezentowania swojej kolekcji na uroczystej gali finałowej zaprasza zwycięzcę na staż do swojego atelier. W tegorocznej puli nagród są również czek na 15.000 zł i stypendia od MSKPU, wyjazd na Premier Vision do Paryża, na który zwycięzca zabierze ze sobą komputer Microsoft Surface Pro, staż w Bizuu, staż w dziale stylizacji TVN, oraz wakacyjny kurs na kierunku projektowanie mody w Shaanxi Polytechnic Institute w Chinach. Politechnika Shaanxi jest jedną z 20 najlepszych wyższych szkół zawodowych w Chinach. Uczelnia oferuje 63 programy nauczania, jednym z najpopularniejszych jest kierunek projektowania mody, a absolwenci tej uczelni to laureaci wielu nagród w Chinach i na świecie.

Zmagania konkursowe w 9 edycji oceni jak zawsze znakomite grono jurorów, m.in.:, Tomasz Ossoliński, Maciej Zień, Gosia Baczyńska duet Bizuu czyli Zuzanna Wachowiak i Blanka Jordan, Agnieszka Maciejak, Agnieszka Więdłocha, Karolina Gorczyca, Macademian Girl, Marieta Żukowska, Dorota Williams, Joanna Horodyńska.

Obraz
© Materiały prasowe

FASHION DESIGNER AWARDS – ETAPY:

  1. do 2 -go lutego 2018 – OSTATNI DZIEŃ NA PRZESYŁANIE ZGŁOSZENIA
    1. LUTY/ MARZEC 2018 – I i II OBRADY JURORÓW
    2. 24 MARCA 2018 – PÓŁFINAŁ w GALERII MOKOTÓW
    3. 23 KWIETNIA 2018 – GALA FINAŁOWA

Autorką grafiki do 9 edycji jest ponownie jedna z najlepszych ilustratorek mody w Polsce Anna Halarewicz, która ponownie została zaproszona do współpracy z FDA.

Partnerzy: Microsoft Surface, Designer Gallery ( Galeria Mokotów ), Wella Professionals, Mac Cosmetics, Quiskin, Quantum Clinic, Hotel Indigo, Florentin Restauracja, Shaanxi Polytechnic Institute, MSKPU
Patroni Medialni: Radio Czwórka, Gala, wp.pl, lamode.info, fashionpost.pl, Kmag Magazyn, FashionTv Magazine, Clear Channel

Więcej na [www.fashiondesignerawards.com.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także