WP
Materiał Partnera
telefon

Samsung S9 czy S9+ - jak dokonać wyboru?

Decyzja dotycząca zakupu nowego smartfona zawsze jest wymagająca, szczególnie w obliczu tak wielkiego wyboru modeli telefonów na rynku. Komórkami, które na pewno warto wziąć pod uwagę, są dwa modele marki Samsung z serii Galaxy – S9 i S9+. Który z nich jest lepszy i jakie mają parametry?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybór telefonu
Wybór telefonu (pexels.com)
WP

Innowacje od marki Samsung

Samsung to marka wywodząca się z Korei Południowej, która od dawna już należy do ścisłej czołówki producentów elektroniki na całym świecie. Warto jednak przypomnieć, że w segmencie telefonów komórkowych długo musiała walczyć o należne jej miejsce. Pierwsze modele komórek cechowały się umiarkowaną funkcjonalnością i dużą awaryjnością, wszystko zmieniło się jednak jak za dotknięciem magicznej różdżki w momencie premiery pierwszego urządzenia z serii Galaxy. Wtedy to liczba ekspertów pozytywnie oceniających smartfony Samsung, a także zadowolonych użytkowników, zaczęła gwałtownie rosnąć.

Jednymi z popularniejszych modeli marki Samsung są wersje Galaxy S9 i Galaxy S9+. Już na początku należy wskazać, iż oba urządzenia dysponują naprawdę dobrymi parametrami i powinny zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników. Zatem który telefon wybrać? Samsung S9 czy S9+?

Parametry i podzespoły obu modeli

WP

Porównanie najlepiej rozpocząć od procesora, gdyż to właśnie ten element jest prawdziwym mózgiem i silnikiem każdej komórki. Oba modele posiadają dokładnie tę samą, ośmiordzeniową jednostkę Octa Core (4 x 2,7 GHz + 4 x 1,7 GHz). To procesor naprawdę efektywny i wydajny, który świetnie zawiaduje wszystkimi procesami i gwarantuje wygodną oraz sprawną pracę. W przypadku dużej zajętości pamięci nieco płynniej pracuje jednak Samsung Galaxy S9+, który został wyposażony w 6 GB pamięci RAM. Dla porządku należy dodać, że w modelu S9 zainstalowano 4 GB pamięci RAM.

Samsung Galaxy S9+ to telefon odrobinę większy. Jego wymiary to 158,1 mm wysokości, 73,8 mm szerokości i 8,5 mm grubości, podczas gdy wartości te w przypadku Galaxy S9 wynoszą kolejno 147,7 mm wysokości, 68,7 mm szerokości i również 8,5 mm grubości. S9+ jest też odrobinę cięższy – 189 g do 163 g. Zatem osoby mające drobniejszą dłoń lub preferujące mniejsze telefony, które łatwiej obsłużyć jedną ręką, powinny wybrać raczej model Samsung Galaxy S9.

Dobrą stroną większych wymiarów Samsung Galaxy S9+ jest natomiast możliwość zainstalowania większego wyświetlacza. Przekątna ekranu w tym modelu wynosi 6,2 cala, podczas gdy w Galaxy S9 to dokładnie 5,8 cala. Mimo to w obu przypadkach rozdzielczość pozostaje taka sama (2960 x 1440 pikseli), oba wyświetlacze wykonano również w nowoczesnej technologii Super AMOLED. Z pewnością nawet najbardziej wymagający użytkownicy nie będą narzekali na ekran w tych modelach firmy Samsung.

Galaxy S9+ posiada również pojemniejszą baterię (3500 mAh) niż Galaxy S9 (3000 mAh). Należy mieć jednak na uwadze, że model ten wykazuje również większe zużycie energii – choćby poprzez bardziej wymagający wyświetlacz.

WP

Niezwykle istotnym elementem przy wyborze telefonu są parametry multimedialne. Samsung już dawno zasłynął jako jeden z czołowych producentów w tej materii, a modele Galaxy S9 i S9+ zdecydowanie tę tezę potwierdzają – tym bardziej że oba posiadają właściwie identyczne aparaty. Tylne soczewki mają matryce o rozdzielczości 12 Mpix + 12 Mpix, a dodatkowe systemy takie jak autofocus Dual Pixel czy dwutonowa, podwójna dioda doświetlająca oraz dwie przesłony to gwarancja najlepszych zdjęć i wideo w niemal każdych warunkach.

Samsung S9 czy S9+?

Trudno dokonać jednoznacznego wyboru. Obiektywnie lepszym urządzeniem jest model Galaxy S9+, ostateczna decyzja powinna jednak zależeć także od osobistych preferencji i upodobań. Przecież nie każdy musi potrzebować tak wyśrubowanych parametrów jak w Galaxy S9+, a smartfonem poręczniejszym z pewnością jest model Galaxy S9. A do tego na jego korzyść przemawia niższa cena zakupu.

Polub WP Kobieta
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP