GwiazdySean Penn nagrodzony za swoje poświęcenie

Sean Penn nagrodzony za swoje poświęcenie

Sean Penn nagrodzony za swoje poświęcenie
Źródło zdjęć: © AP
26.04.2012 19:00, aktualizacja: 26.04.2012 21:33

Sean Penn odebrał pokojową nagrodę za swoją działalność na rzecz Haitańczyków. Gwiazdor, który założył i prowadzi fundację J/P Haitian Relief Organization, otrzymał nagrodę szczytu pokojowego Peace Summit Award za swój "niezwykły wkład w międzynarodowy pokój oraz społeczną sprawiedliwość".

Sean Penn odebrał pokojową nagrodę za swoją działalność na rzecz Haitańczyków. Gwiazdor, który założył i prowadzi fundację J/P Haitian Relief Organization, otrzymał nagrodę szczytu pokojowego Peace Summit Award za swój "niezwykły wkład w międzynarodowy pokój oraz społeczną sprawiedliwość". Penn gorąco podziękował za wyróżnienie.

- Jutro nadejdzie nowy dzień, w którym cynizm będzie tylko dla tchórzy, w którym ludzie wartościowi i zaangażowani będą prawdziwymi bohaterami dla swoich synów. Wielu w moim pokoleniu zna tchórzostwo, ale nie młodzi, nie kobiety. Nigdy Haitańczycy. To niezwykłe wyróżnienie w niezwykłym momencie na Ziemi. Jestem za nie wdzięczny - mówił gwiazdor.

Aktor od lat jest zawziętym aktywistą, co czasami powodowało jego krytykę wśród amerykańskich polityków. Penn bardzo wyraźnie i głośno mówi, co sądzi o źle panującym na świecie. Gdy na Haiti doszło do trzęsienia ziemi, nie pojechał tam, by się pokazać przed fotografami, ale po to aby faktycznie wziął udział w akcji ratunkowej. Mieszkał razem z ofiarami, a nie w specjalnych hotelach czy strefach.

(Megafon.pl/ma)

POLECAMY:

Źródło artykułu:Megafon.pl