Trwa ładowanie...
d1muoyk

Siedmioletnia modelka bez nóg. Zawstydza nas wszystkich

Dziewczynka z protezami zamiast nóg, jest dla nas widokiem na ogół przykrym. Nie można się jednak smucić, kiedy patrzy się na Daisy-May. 7-latka spełnia swoje marzenia z niezwykłą determinacją.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Daisy jest bardzo aktywną dziewczynką
Daisy jest bardzo aktywną dziewczynką (Instagram.com/daisy_maydemetre_zebedee)
d1muoyk

Dziecko, które odbiega wyglądem i sprawnością od innych, może mieć szczególnie trudne dzieciństwo. Jednak pochodząca z Wielkiej Brytanii Daisy-May Demetre – będąca po podwójnej amputacji nóg - nie pozwala, aby niepełnosprawność powstrzymywała ją przed podążaniem za marzeniami. Ma zaledwie 7 lat i podbija świat dziecięcego modelingu – ostatnio podpisała kontrakt z agencją Zeebedee Management.

Daisy-May urodziła się z chorobą zwaną hemimelią strzałkową. To wada wrodzona, która objawia się brakiem części lub całości kości strzałkowej w nodze. W jednej nodze kość strzałkowa w ogóle się nie wykształciła, w drugiej – wykształcił się zaledwie fragment.

d1muoyk

Choroba spowodowała zaburzenia równowagi i mobilności dziewczynki, dlatego jej rodzice zdecydowali, że najlepiej będzie, jeśli amputują jej obie nogi poniżej kolan. Daisy-May po operacji otrzymała protezy i wkrótce nauczyła się nie tylko chodzić, ale również biegać i skakać. Aby pochwalić się córką, jej mama założyła konto na Instagramie. To skierowało na Daisy-May uwagę domów modowych i tak zaczęła się jej kariera. "Być sobą w świecie, który nieustannie próbuje uczynić cię kimś innym, jest największym osiągnięciem" - napisali jej rodzice na Instagramie po pierwszej sesji modowej swojej córki.

Kiedy Daisy-May nie pozuje do zdjęć, można ją znaleźć w parkach wspinaczkowych lub na siłowni. Wszystko to w wieku siedmiu lat!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1muoyk

Podziel się opinią

Share
d1muoyk
d1muoyk