UrodaSkóra bez zmarszczek. Im szybciej wdrożysz kosmetyki anti aging, tym lepiej

Skóra bez zmarszczek. Im szybciej wdrożysz kosmetyki anti aging, tym lepiej

Skóra bez zmarszczek. Im szybciej wdrożysz kosmetyki anti aging, tym lepiej
Źródło zdjęć: © 123RF
10.07.2019 13:02

Na stan twojej skóry w przyszłości wpływa mnóstwo czynników, w tym także obecne rytuały kosmetyczne. Im szybciej zaczniesz używać kosmetyki przeciwstarzeniowe, tym piękniej będzie prezentować się twoja skóra za kilkanaście lat.

Wśród przyczyn powodujących zbyt wczesne pojawianie się zmarszczek wolne rodniki są na czele tego niechlubnego rankingu. To cząsteczki będące efektem rozpadu wiązania chemicznego, w wyniku czego zostają z jednym niesparowanym elektronem. Natura preferuje równowagę, więc wolne rodniki za wszelką cenę dążą do odzyskania utraconej połówki. Są przy tym niezwykle bezwzględne, ponieważ odnajdują zagubiony elektron kosztem innych komórek. W efekcie oddziaływują niekorzystnie na struktury białkowe oraz lipidowe, co w przypadku skóry oznacza odpowiednio uszkodzenie włókien kolagenu oraz ubytek wchodzących w skład bariery ochronnej lipidów. Regularne oddziaływanie wolnych rodników pośrednio prowadzi do zbyt wczesnej utraty elastyczności skóry, jej ścieńczenia i wreszcie pojawiania się bruzd i zmarszczek.

Warto wcześnie zacząć walczyć z wolnymi rodnikami. W tym celu stosuj kosmetyki zawierające antyoksydanty, takie jak np. zielona herbata, witamina C czy oliwa z oliwek.

Pielęgnacja i nawilżenie
W składzie oliwy z oliwek znajdują się m.in. uważane za sekret długowiecznej urody polifenole. Ich zadaniem jest neutralizowanie wolnych rodników, których nadmiar sieje prawdziwe spustoszenie wśród odpowiedzialnych za młody wygląd skóry włókien kolagenowych. Degeneracja kolagenu to jedna z głównych przeczyn przedwczesnego pojawiania się zmarszczek. Regularne używanie kosmetyków bogatych w polifenole (np. kremu z oliwą z oliwek) skutecznie hamuje aktywność wolnych rodników i stanowi kluczowy filar pielęgnacji ukierunkowanej na prewencję przedwczesnego starzenia się skóry. Jeśli chcesz zatrzymać choć trochę dłużej młody wygląd skóry, skrupulatnie wklepuj w skórę bogaty w antyoksydanty krem z oliwą z oliwek, najlepiej codziennie rano i wieczorem.

Równie istotne dla zachowania przez długie lata młodego wyglądu skóry jest dbanie o wysoki poziom jej nawilżenia. Pozwala to dwutorowo zapobiegać przedwczesnemu powstawaniu zmarszczek. Po pierwsze: stosowanie kosmetyków nawilżających ogranicza transepidermalną utratę wody, której efektem jest osłabienie włókien kolagenu, a w konsekwencji przedwczesna utrata jędrności skóry. Po drugie: intensywnie nawilżona skóra to także szczelna bariera ochronna skóry, która jest w stanie skutecznie obronić się przed czynnikami zewnętrznymi.

Obraz
© 123RF

Jeżeli chcesz skutecznie nawilżyć skórę, wybierz kosmetyki , które zawierają kwas hialuronowy. To substancja, która potrafi przyłączyć do siebie nawet 250 cząsteczek wody, co czyni kremy, sera czy maski z kwasem hialuronowym szalenie skutecznymi kosmetykami przeciwstarzeniowymi. Przy regularnym stosowaniu skóra zostaje nie tylko intensywnie i długotrwale nawilżona, ale także zachwyca witalnością. Nierówności i pierwsze zmarszczki są mniej widoczne, a skóra zachwyca naturalnym blaskiem. Chcesz zabezpieczyć się przed przedwczesnym starzeniem się skóry, ale wydaje ci się, że jesteś za młoda na intensywnie działające składniki aktywne? Nic bardziej mylnego. Po kosmetyki przeciwstarzeniowe z kwasem hialuronowym mogą sięgać już dwudziestolatki.

Wraz z pojawieniem się pierwszych - czasem jeszcze niewidocznych – zmarszczek skóra staje się bardziej wymagająca. Potrzebuje kosmetyków przeciwstarzeniowych o holistycznym działaniu. To dobry moment, aby zacząć stosować preparaty na bazie kolagenu.

Niewidzialna siła kolagenu
Kosmetyki z kolagenem kojarzymy raczej z sekcją produktów przeciwzmarszczkowych, ale walka z objawami starzenia to nie jedyne zadanie kolagenu. Sprawdzi się również w pielęgnacji cery odwodnionej, ponieważ wyróżniają go bardzo dobre właściwości nawilżające. Intensywnie i długotrwale nawilża wysuszoną skórę, a jednocześnie dba o inne potrzeby cery z widocznymi oznakami starzenia. Co więcej, po serum, krem czy maskę do cery suchej na bazie kolagenu powinny sięgać nie tylko kobiety w dojrzałym wieku, ale także dziewczyny przed 30. rokiem życia, tym bardziej gdy ich skóra wykazuje tendencję do przesuszania się. Wieloletnie używanie kosmetyków na bazie silnie nawadniających składników jest kluczowym filarem pielęgnacji anti aging.

Nie musisz czekać na przedwcześnie pojawiające się zmarszczki. Im szybciej zaczniesz stosować dobre kosmetyki przeciwstarzeniowe, tym dłużej będziesz mogła cieszyć się młodym wyglądem skóry. To naprawdę takie proste!

Źródło artykułu:Materiał Partnera