Skradła całe show. Gwiazda odsłoniła nie tylko plecy

Skradła całe show. Gwiazda odsłoniła nie tylko plecy

Zendaya na otwarciu Centrum Kultury Nita Mukesh Ambani
Zendaya na otwarciu Centrum Kultury Nita Mukesh Ambani
Źródło zdjęć: © Getty Images | 2023 Axelle/Bauer-Griffin
Aleksandra Szablak
03.04.2023 11:05, aktualizacja: 26.07.2023 23:13

To ona skradła show. Zendaya pojawiła się w kreacji inspirowanej ubraniem indyjskim – sari. Gwiazda połączyła tradycję z nowoczesnością i tym sposobem "rozbiła bank".

Zendaya to współczesna ikona stylu. To także muza wielu projektantów, marzenie reżyserów i idolka generacji Z. Ma w sobie bezpretensjonalny urok i naturalny wdzięk. Na otwarcie Centrum Kultury Nita Mukesh Ambani wybrała kreację, która wyglądała jak rozgwieżdżone niebo nocą. To projekt indyjskiego i cenionego designera, Rahula Mishry, który na wielkie wyjścia ubiera indyjskie gwiazdy. Wyjątek zrobił dla młodej amerykańskiej aktorki.

Aktorka zachwyciła indyjskiego projektanta

Zendaya jako pierwsza światowej sławy gwiazda zaprezentowała na sobie kreację Mishry w 2020 roku. Od tego momentu kariera projektanta nabrała rozpędu, dlatego niektórzy przypisują jego sukces właśnie aktorce. W końcu to ona "poznała" Mishrę z "wielkim światem fashion".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dlatego oczywistym było, że w Bombaju Zendaya także odda się w ręce Mishry, który nie zawiódł swojej muzy. Aktorka - chociaż przybyła na imprezę z partnerem Tomem Hollandem – przed fotografami pozowała ze stylistą i przyjacielem Law Roach.

Instagram/zendaya
Instagram/zendaya© Instagram

Sari – tradycyjny strój indyjski

Kreacja aktorki stanowiła ukłon w stronę indyjskich tradycji, a tym samym przemyciła sporą dawkę świeżości i nowoczesności. Sari to charakterystyczny strój indyjskich kobiet, który bazuje na obszernym kawałku materiału, drapowanym na sylwetce i okalającym biodra.

Instagram/zendaya
Instagram/zendaya© Instagram

Fauna i flora - nieskończone źródło inspiracji w świecie mody

Ciemnogranatowy kolor kreacji stworzył idealne tło dla złotych gwiazd zasiadających na sukni, kolorowych kamieni oraz misternych haftów. Góra stylizacja przypominała rozgwieżdżone nocą niebo.

Instagram/zendaya
Instagram/zendaya© Instagram

Dół zaś pokrywały postacie egzotycznych zwierząt - w tym flamingi i tygrysy, które nadawały stylizacji nieco drapieżności i nowoczesnego wydźwięku. Jednak to piękne hafty ułożone na wzór flory – zielonych liści o różnych kształtach i barwnych kwiatów — stanowiły kwintesencję kreacji.

Insatgram/zendaya
Insatgram/zendaya© Instagram

Ta suknia przejdzie do historii

Zendaya swobodnie sunęła po czerwonym dywanie, a z nią ciągnął się tren i charakterystyczny dla sari szal. Długie materiały sprawiały, że aktorka wyglądała jak surrealistyczna bogini.

Instagram/zendaya
Instagram/zendaya© Instagram

Ciekawym elementem okazał się także top, który fasonem przypominał stanik. Ubranie śmiało wystawało zza materiału, ukazując piękną strukturę złotych ptaków w trakcie lotu.

Zendaya na Inauguracji Centrum Kultury Nita Mukesh Ambani w Bombaju
Zendaya na Inauguracji Centrum Kultury Nita Mukesh Ambani w Bombaju © East News | SUJIT JAISWAL

Dekoracyjna suknia, bogata w spektakularne detale oraz misterne hafty, nie potrzebowała niczego więcej, aby stać się gwiazdą wieczoru i znaleźć się na liście najpiękniejszych stylizacji z czerwonego (w tym przypadku bladoróżowego) dywanu.

Instagram/thezoereport
Instagram/thezoereport© Instagram

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl