Zendaya już tak nie wygląda. Drastycznie ścięła włosy

Zendaya już tak nie wygląda. Drastycznie ścięła włosy

Zendaya skróciła włosy
Zendaya skróciła włosy
Źródło zdjęć: © Getty Images | 2022 Arnold Jerocki
23.12.2022 10:02, aktualizacja: 23.12.2022 11:24

Ulubiona aktorka młodej generacji właśnie zapoczątkowała nowy trend. Sięgnęła po nożyczki i wyraźnie skróciła włosy. Wygląda na to, że wiele dziewczyn pójdzie jej tropem, a kolejny rok upłynie pod znakiem krótszych fryzur.

Zendaya to postać, która inspiruje młode pokolenie. Aktorka zyskała największą popularność dzięki roli w serialu "Euforia" i filmie "Spider-Man: Bez drogi do domu". Gwiazda nie tylko promuje oryginalne trendy, ale także je tworzy. Naturalna i swobodna, zazwyczaj stroni od mocnego makijażu. Ale w obszarze fryzur – zdecydowanie lubi eksperymentować.

Długie czy krótkie? Niemal każda z dekad widzi to inaczej

Lata 80. to dekada, w której długie włosy - kojarzone z bujną fryzurą Heleny Christensen - uchodziły za synonim kobiecości. Z kolei lata 90. to już kult krótkiej fryzury wpisującej się w trend power dressing i wizerunek kobiety niezależnej, lansowany przez samą księżną Dianę. Gdyby na przełomie ostatniego 50-lecia stworzyć wykres, który obrazowałby podróż modnej długości włosów - przypominałby sinusoidę.

Zendaya postawiła na najmodniejszą długość włosów

Obecnie najmodniejsza długość włosów znajduje złoty środek pomiędzy długą fryzurą, a ultra krótkimi włosami. Najwyraźniej ten kompromis przypadł do gustu gwieździe "Euforii", która w towarzystwie innych aktorek z planu, pojawiła się w wyraźnie ściętych włosach.

Zendaya zdecydowała się na krótsze włosy
Zendaya zdecydowała się na krótsze włosy© Getty Images | Jeff Kravitz

Włosy do ramion – fryzura, która niesie ze sobą same korzyści

Aktualna długość włosów aktorki sięga powyżej linii ramion, kończąc się mniej więcej na wysokości żuchwy. Zendaya zaczesała włosy na bok, a dzięki temu wyglądała elegancko, a jednocześnie dziewczęco. Nowa fryzura aktorki pięknie podkreśla rysy twarzy, eksponuje kości policzkowe, zarysowuje żuchwę i uwydatnia szyję. Dzięki temu fryzura gwiazdy zyskała lekkość.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

To doskonała alternatywa, która pozwala łatwo unieść włosy od nasady. Jest na tyle krótka, że zdecydowanie dodaje twarzy lekkości. Z drugiej strony długość włosów jest na tyle optymalna, że pozwala swobodnie związać kucyk, zrobić koczek czy zapleść francuski warkocz.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta