Blisko ludziŚlub księcia Williama obejrzy 2 miliardy osób!

Ślub księcia Williama obejrzy 2 miliardy osób!

Ślub księcia Williama obejrzy 2 miliardy osób!
Źródło zdjęć: © Eastnews

06.04.2011 22:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Brytyjski rząd przewiduje, że ponad jedna trzecia ludności
świata, czyli ok. 2 mld ludzi, obejrzy w telewizji transmisję ślubu wnuka Elżbiety II, księcia
Williama i Kate Middleton. Do ceremonii pozostały ponad trzy tygodnie.

Brytyjski rząd przewiduje, że ponad jedna trzecia ludności świata, czyli ok. 2 mld ludzi, obejrzy w telewizji transmisję ślubu wnuka Elżbiety II, księcia Williama i Kate Middleton. Do ceremonii pozostały ponad trzy tygodnie. Rzecznik brytyjskiego premiera Davida Camerona powiedział, że szacunki dotyczące liczby telewidzów przekazał mu sekretarz stanu ds. kultury Jeremy Hunt.

Poinformował jednocześnie, że przygotowania do ślubu przebiegają prawidłowo. Ceremonię relacjonować będzie ok. 8 tys. dziennikarzy - pisze agencja EFE.

- Według sekretarza ds. kultury ślub najprawdopodobniej będzie ważnym światowym wydarzeniem, które obejrzy ok. 2 mld ludzi na całym świecie - wyjaśnił rzecznik.

Prawie 30 lat temu ślub rodziców Williama, księcia Karola i Diany Spencer, zgromadził przed telewizorami ok. 750 mln osób. Z kolei 1,5 mld ludzi oglądało w telewizji koncerty rockowe Live Aid, które w 1985 r. równocześnie odbywały się w Nowym Jorku i Londynie. Ich celem było zbieranie środków dla głodujących w Sudanie, Etiopii i Somalii. Z kolei pogrzeb Lady Di w 1997 r. śledziło na ekranach 2,5 mld ludzi.

Ślub Kate i Williama rozpocznie się 29 kwietnia br. o godz. 11 czasu lokalnego (godz. 13 czasu polskiego), dzięki czemu można spodziewać się tak szerokiej rzeszy telewidzów. W najlepszym czasie antenowym, czyli wieczorem, ceremonię obejrzą mieszkańcy Azji i Oceanii. W Stanach Zjednoczonych będzie wówczas świtać.

(PAP/ma)

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także