ModaSobotnie pokazy OFF na Fashion Week Poland

Sobotnie pokazy OFF na Fashion Week Poland

Sobotnie pokazy OFF na Fashion Week Poland
Źródło zdjęć: © AKPA

07.05.2011 16:33, aktual.: 08.05.2011 19:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trwa kolejny dzień największego święta mody. Emocje po finale konkursu „Złota Nitka” powoli opadają, na Alei Projektantów można podpatrzeć, co będzie modne jesienią. A co dzieje się w najbardziej artystycznej części Fashion Week Poland?

Trwa kolejny dzień największego święta mody. Emocje po finale konkursu „Złota Nitka” powoli opadają, na Alei Projektantów można podpatrzeć, co będzie modne jesienią. A co dzieje się w najbardziej artystycznej części Fashion Week Poland?

Za nami kolejne pokazy Off na FashionPhilospohy. Dziś swoje kolekcje zaprezentowało troje młodych, choć doświadczonych projektantów. Klimat łódzkich fabryk, odrapane ściany wielkie okna podkreśliły mroczny charakter niektórych propozycji.

W kolekcji Wioli Wołczyńskiej bardzo podobały nam się długie rękawiczki, które zaprezentowała otwierająca pokaz modelka. Kobieta w kreacjach tej projektantki, choć czasem bardzo luźnych i niedopasowanych, wygląda jak prawdziwa dama. Pastelowe, transparentne róże ciekawie kontrastowały z ciężkimi materiałami. Projektantka udowodniła, że seksowny nie znaczy obcisły...

Kolekcja Konrada Parola jak zawsze wzbudzała ogromne zainteresowanie. Poczynania młodego, projektanta są bacznie obserwowane zarówno przez osoby działające w branży modowej jak i wiernych fanów jego talentu. Dziś pokazał mroczną wizję mężczyzny. Modele wystąpili w kapturach, ciężkich butach i bardzo wąskich spodniach z materiału przypominającego błyszczący plastik.

Modelkom także nadał męskiego charakteru. Szerokie spodnie fantastycznie kontrastowały z przykrótkimi pelerynkami. Ciemne kolory odrobinę przytłaczały, choć doskonale wpasowywały się w wizję całości, która bez wątpienia była bardzo spójna.

Paulina Plizga zdecydowała się połączyć pokaz swojej kolekcji z drobnym spektaklem. Modele i modelki przebierani byli w elementy strojów na oczach widzów. Poprute tkaniny, oczka i widoczne, dość niedbałe szwy. Czy takie ubrania mają szansę znaleźć swoje miejsce na polskich ulicach? W całości, noszenie tych strojów wymagałoby wielkiej odwagi, ale w częściach mogłaby stanowić ciekawe uzupełnienie codziennych strojów.

Zdjęcia z sobotnich pokazów OFF można obejrzeć TUTAJ

Zastanawiamy się, co jeszcze zobaczymy na pokazach OFF Out Of Schedule. Jutro ze swoimi kolekcjami wystąpią Vitor, Marcin Podsiadło i Maldoror. Czy w pokazie tego ostatniego w tym roku również wystąpi Jolanta Rutowicz?

POLECAMY:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także