Storczyk to uwielbia. Zrób tak, a obsypie się kwiatami

Storczyk to uwielbia. Zrób tak, a obsypie się kwiatami

Zrób tak, a storczyk obsypie się kwiatami
Zrób tak, a storczyk obsypie się kwiatami
Źródło zdjęć: © Pixabay | Pixabay
01.02.2023 13:52, aktualizacja: 01.02.2023 21:07

Masz w swojej domowej kolekcji storczyki? Jeżeli tylko zauważysz, że zaczynają marnieć w oczach, koniecznie wypróbuj ten trik. W prosty sposób uratujesz roślinę, która odwdzięczy się, zasypując się kwiatami.

Orchidea, znana jako storczyk, cieszy oko pięknymi kwiatami nawet w środku zimy. Pielęgnacja tej rośliny nie jest skomplikowana. Czasem może się jednak zdarzyć, że będzie potrzebowała bardziej uważnej opieki. Jeżeli mamy wrażenie, że nasza sadzonka ostatnio nieco gorzej wygląda, koniecznie wypróbujmy poniższy sposób. Niesamowite, co może pomóc w odratowaniu rośliny.

Niezawodna sztuczka. Storczyk ci za to podziękuje

Odpowiednia ilość światła i wody - to najważniejsze składowe dobrego środowiska dla naszego storczyka. Jeżeli mimo prawidłowego dopasowania tych dwóch potrzeb storczyk nie prezentuje się najlepiej, czas przejść w tryb ratowania rośliny i wypróbować niecodzienny, aczkolwiek skuteczny sposób. Zdziwicie się, co świetnie sprawdza się w roli odżywki ratującej orchidei życie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jeżeli chcemy wzmocnić lub uratować przed uschnięciem naszego storczyka, będziemy potrzebować skórek od ziemniaków. To właśnie w nich znajdują się cenne witaminy i minerały, które sprawią, że roślina odżyje. Co należy zrobić?

Zaczynamy od umieszczenia ziemniaczanych skórek w szklance z przegotowaną wodą. Pozostawiamy je pod przykryciem na cały dzień. W ten oto sposób ważne składniki ze skórek dostaną się do wody. Na następny dzień odcedzamy napary od obierek, przelewamy powstałą miksturę do dużej miski i rozcieńczamy ją z wodą w proporcji 1:2. Odczekujemy chwilę, aby potem powstałą odżywką przetrzeć liście oraz łodyżki rośliny.

Czas na witaminowe doładowanie. Umieść wacik dokładnie w tym miejscu

Kiedy storczyk przekwita, jego łodyga, mimo odpadnięciu kwiatostanów, nadal powinna być zielona. Bardzo ważne jest, by usunąć z łodyg małe kiełki, które powstają po przekwitnięciu. To właśnie one tworzą swoistą skorupę, która uniemożliwia przebicie się nowo powstających pączków. W miejscach, w których znajdowały się owe kiełki, umieszczamy waciki nasączone wywarem z obierek. Bardzo ważne jest, by wacik przylegał do łodygi - w ten sposób minerały i witaminy szybciej przenikną do rośliny.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (9)
Zobacz także