Styl boho we wnętrzach – na czym polega i jak go wprowadzić?
Styl boho we wnętrzach pojawia się coraz częściej ze względu na jego niepowtarzalny klimat wprowadzający do każdego pomieszczenia nieco nietypowego charakteru. W ostatnim czasie tego typu aranżacje przeszły swoją metamorfozę i zaczęły być coraz częściej wykorzystywane przez projektantów wnętrz oraz dekoratorów. Czym tak właściwie jest stylistyka boho? Kiedy warto ją wprowadzić? Podpowiadamy, jak odpowiednio dopasować aranżację wnętrza, aby ta była jak najbardziej zbliżona właśnie do tego typu stylu wykończenia i umeblowania pomieszczeń.
01.10.2021 12:21
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Styl boho – co warto o nim wiedzieć?
Styl boho w mieszkaniu niegdyś nazywany był po prostu etno. Oznacza to, że cały sposób aranżacji odnosił się do kultury ludowej Afryki lub innych krajów egzotycznych. W wystroju wnętrz styl etno nawiązuje głównie do krajów afrykańskich, australijskich oraz Ameryki Południowej. Biorąc pod uwagę rozpiętość geograficzną, można śmiało stwierdzić, że styl etno w salonie to zaskakująca, kolorowa i różnorodna aranżacja przyciągająca uwagę każdego.
Obecnie tego typu stylistyka przekształcona w boho stawia na nieco bardziej stonowaną kolorystykę oraz delikatne ozdoby. Poszukujesz odpowiedzi na pytanie, co to jest styl boho? Sprawdź, czym wyróżniają się tego typu aranżacje wnętrz oraz jak je wprowadzić, a na pewno pokochasz tę stylistykę. Sięgnij po inspiracje internetowe i sprawdź, jak styl boho we wnętrzach łączy się z elementami minimalizmu i stonowanej kolorystyki.
Styl boho we wnętrzach – jak dobrać kolory?
Kiedy zdecydujesz się na styl boho w domu, sprawdź, jakie kolory ścian i mebli będą idealnie komponować się ze sobą. We wnętrzach w takiej stylistyce dominują przede wszystkim barwy zieleni, ziemi oraz słońca. Sprawiają one, że pomieszczenie przybiera afrykańskiego krajobrazu oraz barwy zagranicznych plemion. Uważaj, gdyż barwy w stylistyce boho są mocno okrojone. Podczas gdy aranżujesz na nowo swój dom lub mieszkanie, wykorzystuj naturalne elementy:
● Drewno
● Glina
● Wiklina
● Bambus
● Wełna
Wszystkie przedmioty, które zostały wykonane pracą ludzkich rąk lub nawiązują do natury, będą doskonale wpasowywać się w styl boho w mieszkaniu. Każde pomieszczenie urządzaj zgodnie z naturą, stawiaj na proste wzory połączone z zygzakami oraz nieco bardziej skomplikowanymi instalacjami. Sprawdź inspiracje wnętrzarskie w internecie i przekonaj się, że styl boho we wnętrzach to duża różnorodność stylistyczna i kolorystyczna.
Styl boho w mieszkaniu – motywy
Dopasuj do wszystkich elementów aranżacji pomieszczenia wygląd ścian, podłóg i mebli tak, aby nawiązywały do zwierzęcych motywów. We wnętrzach boho doskonale sprawdzają się cętki, futra oraz dywany przypominające skórę zwierząt. Kiedy wprowadzisz do pomieszczenia tego typu elementy wyposażenia, sprawisz, że aranżacja nabierze pewnego posmaku dzikości i natury.
Nie przesadzaj jednak z takimi dodatkami, gdyż bardzo łatwo przekroczyć granicę pomiędzy wulgarnością, kiczem a dobrym smakiem. Styl boho we wnętrzach nie lubi przesady w projektowaniu, dlatego stawiaj na prostotę, umiar i niedosłowne kopiowanie kultury dawnych plemion.
Jak wprowadzić styl boho we wnętrzach? Najważniejsze wskazówki
Wprowadź styl boho do swojego domu, stosując się do kilku zasad poprawnej aranżacji wnętrz, a na pewno stworzysz ciekawe pomieszczenia, które przyciągną uwagę każdego gościa w Twoim domu. Kiedy decydujesz się na taką stylistykę, postaw na:
● Umiar
● Proste formy połączone ze wzorami zwierzęcymi i zygzakami
● Stonowane kolory
● Naturalne dodatki
Kiedy zastosujesz się do powyższych rad, na pewno stworzysz ciekawą aranżację każdego wnętrza, która będzie utrzymana całkowicie w stylistyce boho.
Zainteresuj się najnowszymi trendami w projektowaniu i postaw na styl boho we wnętrzach. Dzięki temu wprowadzisz do każdego pomieszczenia nieco charakteru oraz sprawisz, że zarówno Twój salon, jak i sypialnia staną się przyjemnym miejscem do wypoczynku i spędzania wolnego czasu.