Trwa ładowanie...
d4kv5ai

Świąteczna depresja rodzaju męskiego

Powszechność problemów z depresją w okolicach Bożego Narodzenia ujawniła ankieta przeprowadzona przez brytyjską organizację The Samaritans. Zgodnie z wynikami internetowego sondażu aż 48 procent mężczyzn deklaruje smutek i objawy depresji w świątecznym czasie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Świąteczna depresja rodzaju męskiego
d4kv5ai

Aż 48 procent mężczyzn deklaruje smutek i objawy depresji w świątecznym czasie - wynika z badania przeprowadzonego przez brytyjską organizację charytatywną The Samaritans, specjalizująca się w zapobieganiu samobójstwom.

Spośród blisko 200 przepytanych prawie połowa stwierdziła, że czuje się bardziej zmartwiona w sezonie świątecznym niż w każdej innej porze roku. 37 procent przyznało się do samotności, a 30 procent zadeklarowało zestresowanie i zaniepokojenie. Co więcej, 45 proc. skarży się, że odczuwa presję ze strony środowiska co do odczuwania radości w związku ze świętami.

Grudzień uważany jest za radosny czas oczekiwania na rodzinne, pełne radości i prezentów Boże Narodzenie. Kolorowe dekoracje w sklepach i na ulicach, barwne lampki migające w oknach domów, bajeczne jarmarki świąteczne i ogólna krzątanina tworzą niezwykły wesoły nastrój. Najwyraźniej jednak nie dla wszystkich - niemal połowa mężczyzn w tym właśnie okresie odczuwa smutek i ma stany depresyjne, wynika z brytyjskich badań.

- Boże Narodzenie może być przejmującym czasem, w którym ludzie nierzadko stawiają czoła problemom z całego roku - mówi Nigel, jeden z wolontariuszy The Samaritans. - Słucham ludzi, którzy mówią mi, że są sami albo, że niedawno stracili partnera lub, że toną w długach. Jeszcze trudniej z tym wszystkim walczyć w Boże Narodzenie, a wszyscy oczekują, że pozostali także będą się dobrze się bawili. Bardzo ważne, abyśmy byli w stanie pomóc tym ludziom przez okres świąteczny.

d4kv5ai

Jak wynika z danych Narodowego Biura Statystycznego, w Wielkiej Brytanii mężczyźni trzy razy częściej niż kobiety odbierają sobie życie. Co więcej, rzadziej decydują się na szukanie pomocy terapeutów, gdy zmagają się z depresją i innymi podobnymi problemami.

W ubiegłym roku organizacja The Samaritans otrzymała około 244 tysięcy telefonów w okresie Bożego Narodzenia od osób z Wielkiej Brytanii i Irlandii, które odczuwały niepokój.

Na podstawie independent.co.uk/(gabi), kobieta.wp.pl

POLECAMY:

* Zimowa depresja*

* Depresja jest czynnikiem ryzyka demencji*

* Depresja po seksie – komu grozi?*

d4kv5ai

Podziel się opinią

Share
d4kv5ai
d4kv5ai