Świąteczne przyjęcie w atmosferze wiosny

Świąteczne przyjęcie w atmosferze wiosny
Źródło zdjęć: © 123RF.COM

31.03.2010 11:53, aktual.: 11.12.2017 15:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Coraz częstszą alternatywą dla domowych przyjęć organizowanych w salonie są spotkania, dla których naturalną scenerią staje się ogród lub taras. Pomysł można wykorzystać podczas organizacji tradycyjnych uroczystości, takich jak Święta Wielkanocne.

Coraz częstszą alternatywą dla domowych przyjęć organizowanych w salonie są spotkania, dla których naturalną scenerią staje się ogród lub taras. Pomysł można wykorzystać podczas organizacji tradycyjnych uroczystości, takich jak Święta Wielkanocne.

Propozycje stylistów są dość jednoznaczne. Przygotowując stół na świeżym powietrzu zrezygnujmy z dużych, ułożonych z pietyzmem bukietów jako elementu dekoracyjnego, nawet przy tak szczególnych uroczystościach jak świąteczny obiad czy śniadanie. Decydując się na kwiatowe dekoracje, notabene idealnie współgrające z charakterem i miejscem spotkania, postarajmy się o stworzenie wrażenia przypadkowości. Niech to będą swobodnie rozrzucone między zastawą stokrotki czy dzwonki tulipanów. Kwiaty powinny sprawiać wrażenie świeżo zerwanych w ogrodzie.

Ciekawym rozwiązaniem może stać się udekorowanie kwiatami koszyka na pieczywo. Drobne wiosenne kwiatki typu margaretki możemy ułożyć w naczyniach tworzących komplet z tymi, w których np. podamy kawę. Zwolennicy rustykalnego stylu mogą sięgnąć po gliniane donice.

Jeżeli nie obawiamy się śmiałych eksperymentów spróbujmy pokusić się o dekoracje z warzyw. Są równie atrakcyjne i świadczące o fantazji aranżacyjnej gospodarzy. Pęczki rzodkiewek, sałatę , szparagi warto skomponować z kwiatami.

Odważni eksperymentatorzy mogą wypróbować dekoracje ze świeżych ziół, stwarzając biesiadnikom bezpośrednią szansę wzbogacenia aromatu potraw w trakcie trwania przyjęcia. W tej roli doskonale sprawdzą się: mięta, szałwia, koper, rozmaryn czy lubczyk, które stawiamy w doniczkach między nakryciami lub ścięte i skropione wodą wkładamy do małych koszyczków. Nie koncentrując uwagi wyłącznie na stole warto pamiętać, że odpowiednio dobrane meble ogrodowe pozwolą nam stworzyć wrażenie pokoju. Jedyną różnicę będzie stanowić świeże powietrze. Siedziska możemy przyozdobić kolorowymi poduchami, dzięki którym zadbamy o wygodę gości i ostatecznie dopracujemy pod kątem estetycznym całość aranżacji. Dla pełni relaksu warto przygotować dyskretną muzykę z dźwiękami natury.

Miejsce przyjęcia możemy ozdobić zawieszając w pobliżu lampiony. Ciekawym rozwiązaniem mogą stać się świece Led wyglądające jak prawdziwe i dające dużo światła. Żyrandol zawieszony nad stołem, nawet w środku dnia gdy jest widno, może ciekawie urozmaicić przestrzeń. Podobną rolę spełnią kolorowe wycinanki z bibuły popularne w krajach skandynawskich właśnie z okazji Świat Wielkanocnych.

Klatki dla ptaków mogą posłużyć za ozdobę, gdy ustawione na ziemi zostaną wypełnione kolorowymi bukietami i zdobionymi jajkami, stając się ciekawą alternatywą dla tradycyjnego koszyczka. Nie zapomnijmy o stworzeniu przytulnych obszarów do siedzenia, co zachęci gości do rozmów. W tym celu możemy wykorzystać głębokie fotele.

Kryjówką przed typowymi dla wiosny kaprysami pogody może stać się ogrodowa altana. W większości konstrukcji z pewnością zmieści się stół dla gości.

Parasole grzewcze do niedawna spotykane jedynie w ogródkach restauracyjnych dziś coraz częściej stoją w ogrodach i na tarasach przy domkach jednorodzinnych. Jeżeli przyjęcie ma być tylko epizodem w naszym rodzinno-towarzyskim życiu warto wiedzieć, że taki sprzęt można wynająć.

Warto dołożyć starań, by te wielkanocno-wiosenne spotkania na długo pozostały w pamięci uczestników. Jak przekonuje bowiem Malcolm Hillier, znawca ogrodowych przyjęć i party, nie ma nic równie dobrego jak entertaining, czyli przyjęcie i relaks w jednym.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także