Trwa ładowanie...
d1rut7k

Sypialnia w stylu skandynawskim

Sypialnia w stylu skandynawskim charakteryzuje się dużą przestrzenią, uporządkowaniem i minimalizmem. Charakterystyczną cechą tego typu wnętrz są także stonowane barwy, które pozytywnie wpływają na samopoczucie człowieka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sypialnia w stylu skandynawskim nie musi być surowym wnętrzem. Ocieplać je mogą dodatki w formie zielonych roślin oraz drewniane meble.
Sypialnia w stylu skandynawskim nie musi być surowym wnętrzem. Ocieplać je mogą dodatki w formie zielonych roślin oraz drewniane meble. (iStock.com)
d1rut7k

Styl skandynawski — cechy charakterystyczne

Styl skandynawski można opisać za pomocą trzech słów: prostota, minimalizm i funkcjonalizm. Wbrew pozorom i temu, jakie argumenty wysuwają przeciwnicy tego stylu, nie musi być on sterylny, bowiem z powodzeniem można nadać indywidualnego charakteru swojej sypialni za pomocą wzorzystych dodatków o żywej tonacji kolorystycznej.

Meble do sypialni w stylu skandynawskim

d1rut7k

Meble są podstawowym wyposażeniem każdego pomieszczenia sypialnego. W stylu skandynawskim na pierwszym miejscu stoi wygoda i funkcjonalizm. Dlatego też przy wyborze mebli do sypialni należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę, czy będą one dobrze wypełniały funkcję, do której zostały przeznaczone. Dopiero w dalszej kolejności można przyjrzeć się wzornictwu. Obligatoryjnie w każdej sypialni musi znaleźć się duże, wygodne łóżko. W sypialni w stylu skandynawskim łóżko powinno być pozbawione zbędnych ozdób, najlepiej, jeśli będzie wykonane z naturalnego materiału, np. z drewna. Opcjonalnie zagłówek może być tapicerowany, jednakże powinien być on pozbawiony zbędnych guzików, pikowań, czy też innych ozdób. Warto podkreślić, że wnętrza w stylu skandynawskim są surowe, nie jest to jednak równoznaczne, z tym że łóżko nie musi być koniecznie z drewna. Równie dobrym pomysłem jest umieszczenie w swojej sypialni w stylu skandynawskim łóżka metalowego (najlepiej kutego). Obowiązkowo obok łóżka powinno znaleźć się miejsce na szafki nocne, które powinny pomieścić lampkę, książkę i ewentualnie inne rzeczy. Najlepiej postawić na szafkę, która będzie miała sporo miejsca na przechowywanie różnego rodzaju drobiazgów.

Dodatki do sypialni w stylu skandynawskim

Bardzo ważnym punktem aranżacji sypialni w stylu skandynawskim są różnego rodzaju dodatki, których głównym zadaniem jest nadanie wnętrzom indywidualnego charakteru. Ponadto rolą dekoracji jest także nadanie sypialni przytulnego charakteru. Z całą pewnością w sypialni nie może zabraknąć: narzuty na łóżko, poduszek ozdobnych, tekstyliów i dywanu. Nie bez znaczenia jest to, że styl skandynawski bardzo lubi się z naturalnymi materiałami: lnem, wełną i bawełną. Jeśli chcemy postawić na dodatki do sypialni w żywych kolorach, to powinniśmy dobierać kolory na zasadzie kontrastu.

Oświetlenie sypialni w stylu skandynawskim

d1rut7k

Bardzo ważnym elementem każdego wnętrza urządzonego w stylu skandynawskim jest oświetlenie. Dobór odpowiednich lamp zapewni sypialni przyjazny nastrój i sprawi, że wnętrze będzie prezentować się przytulniej. Oprócz żyrandola ważna jest także duża lampa stojąca i dwie lampki nocne. Wszelkie żyrandole i lampy w sypialni urządzonej w stylu skandynawskim mogą być zarówno drewniane, jak i metalowe. Przy wyborze oświetlenia do sypialni należy uwzględnić własne preferencje — jest to istne w szczególności w przypadku osób, które lubią czytać w łóżku.

Podziel się opinią

Share

d1rut7k

d1rut7k
d1rut7k