UrodaSzampon, odżywka i maska – niezawodne trio!

Szampon, odżywka i maska – niezawodne trio!

Szampon, odżywka i maska – niezawodne trio!
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos/Digital Vision

22.04.2011 11:32, aktual.: 22.04.2011 13:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szampon to produkt, po który najczęściej sięgamy, by pielęgnować włosy. Właściwie dobrany do potrzeb, skutecznie poprawi ich kondycje, a jeśli wspomożesz jego działanie odpowiednią odżywką lub maska, włosy odwdzięcza się zdrowiem, witalnością i połyskiem. Warto zadbać o skuteczną pielęgnację włosów, dzięki temu poczujesz, ze jesteś jeszcze piękniejsza...

Szampon to produkt, po który najczęściej sięgamy, by pielęgnować włosy. Właściwie dobrany do potrzeb, skutecznie poprawi ich kondycję, a jeśli wspomożesz jego działanie odpowiednią odżywką lub maska, włosy odwdzięcza się zdrowiem, witalnością i połyskiem. Warto zadbać o skuteczną pielęgnację włosów, dzięki temu poczujesz, ze jesteś jeszcze piękniejsza...

Oczyszczenie włosów i skóry głowy z łoju, złuszczonego naskórka, pozostałości pianek, lakierów oraz wszelkich innych zanieczyszczeń – to podstawowe zadanie szamponu i jednocześnie przygotowanie włosów do właściwej pielęgnacji. Szampon stosujemy zawsze dwukrotnie. Pierwsze mycie to oczyszczenie łodygi włosowej, tu szampon nie musi się pienić. Drugie, właściwe, podczas którego dostarczamy włosom substancji odżywczych, powinno być dłuższe, skórę głowy myjemy okrężnymi ruchami opuszkami palców, delikatnie masując ją i tym samym poprawiając jej ukrwienie.

Uwaga, masażu nie lubią włosy z tendencją do przetłuszczania się, to pobudza gruczoły łojowe do produkcji sebum, ich naturalnej wydzieliny i w efekcie włosy szybciej się przetłuszczają.

Odżywka! Jej zadaniem jest doraźne działanie na stan włosa przez maskowanie jego wad i uszkodzeń. Działa na jego powierzchni poprawiając kondycję łusek włosowych. Efekty jej zastosowania są widoczne już po pierwszym użyciu. Włosy stają się puszyste, miękkie, elastyczne i pełne połysku. Łatwiej się rozczesują i ułatwiają ułożenie fryzury.

Maski! Efektów ich działania nie zauważysz od razu, gdyż działają głęboko we wnętrzu włosa. Zadanie maski to regeneracja jego struktury. Dzięki stosowaniu tych preparatów włosy stają się odporne na uszkodzenia mechaniczne, właściwie nawilżone, a ubytki w strukturze włosa, np. w łańcuchach keratyny, głównego budulca włosów, zostają odbudowane.

Zasada stosowania odżywek i masek. Nie nakładamy ich i nie wcieramy w skórę głowy, chyba, że producent preparatu zaleca inaczej. Zwykle jednak produkty te nakładamy na długości i końce włosów, tak by nie zostały one nadmiernie obciążone. Maska, by spełnić swoje zadanie potrzebuje czasu, efekty jej działania będą większe, jeśli dodatkowo wspomożesz ją porcją ciepła.

Wybór odpowiednich dla potrzeb włosów produktów, znacznie uprościły firmy kosmetyczne, kierując poszczególne linie do właściwych problemów włosów i skóry głowy. Jeśli więc np. farbujesz włosy bez problemu odnajdziesz produkt, który swym działaniem przedłuży jego żywotność. Dla tych pań, których włosy nie potrafią rozstać się ze skórą głowy, na sklepowych półkach czekają linie stworzone do nadania im brakującej objętości.

Kierując się oczekiwanym efektem, wybór produktu nie przysparza problemów. Problem pojawia się wówczas, gdy jeden produkt, czy też linia produktów nie potrafi zaspokoić wszystkich potrzeb włosów.

Co zrobić, gdy np. włosy farbowane silnie przetłuszczają się u nasady i są nadmiernie wysuszone na długości i końcach? Rozwiązaniem jest szampon do przetłuszczającej się skóry głowy i odżywka silnie regenerująca do włosów farbowanych.

Tym właśnie jest kompleksowa i skuteczna pielęgnacja włosów. Niezawodne trio, czyli połączenie szamponu, odżywki, a w razie konieczności silnie działającej maski. Takie zestawienie produktów to gwarancja sukcesu.

(bb)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także