Trwa ładowanie...
d1bht8r

Szkoła podstawowa w Warszawie wprowadziła zakaz narzekania. Oto powód

Szkoła Podstawowa nr 143 w Warszawie zakazuje narzekania. W ślad za nimi idą kolejne placówki, którym nie odpowiada postawa uczniów narzekających na zbyt dużą ilość sprawdzianów i prac domowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W jednej z warszawskich szkół uczniowie nie mogą narzekać
W jednej z warszawskich szkół uczniowie nie mogą narzekać (iStock.com)
d1bht8r

Nie jest tajemnicą, że uczniowie uskarżają się na zbyt dużą ilość prac domowych, sprawdzianów i klasówek. Do zmiany podejścia postanowiła skłonić ich Szkoła Podstawowa nr 143 w Warszawie, która wprowadziła zakaz narzekania. Co ciekawe, jej śladem podążyła już inna placówka w Tychach.

Szkoły wprowadzą zakaz narzekania

Zakaz narzekania ma nauczyć młodzież optymizmu, a nowa zasada obowiązuje na terenie całej szkoły. Dyrektorka warszawskiej podstawówki Krystyna Jakubowska w rozmowie z TVN24 podkreśliła, że zakaz narzekania ma przede wszystkim metaforyczny wydźwięk, który skłoni uczniów do szukania pozytywów w różnych sytuacjach.

Optymizmu ma zamiar uczyć młodzież także Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tychach, gdzie zakaz narzekania zostanie wprowadzony zaraz po feriach. Osoby marudne swoją postawą często psują samopoczucie innym, co nie wpływa dobrze na ich podejście do wykonywania powierzonych zadań.

d1bht8r

Dyrektorki obu szkół podkreślają jednak, że zakaz narzekania nie będzie egzekwowany i ma służyć uczniów przede wszystkim jako drogowskaz.

Zobacz także: Chciała wytłumaczyć kobietom regułę spalonego. Nazwano ją seksistką

Siłaczki odc. 5. Cykl Klaudii Stabach. Dajemy kobietom wsparcie, na jakie zasługują

d1bht8r

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d1bht8r

d1bht8r
d1bht8r