Trwa ładowanie...

Szkoła podstawowa w Warszawie wprowadziła zakaz narzekania. Oto powód

Szkoła Podstawowa nr 143 w Warszawie zakazuje narzekania. W ślad za nimi idą kolejne placówki, którym nie odpowiada postawa uczniów narzekających na zbyt dużą ilość sprawdzianów i prac domowych.

Szkoła podstawowa w Warszawie wprowadziła zakaz narzekania. Oto powódŹródło: iStock.com
d3y2b11

Nie jest tajemnicą, że uczniowie uskarżają się na zbyt dużą ilość prac domowych, sprawdzianów i klasówek. Do zmiany podejścia postanowiła skłonić ich Szkoła Podstawowa nr 143 w Warszawie, która wprowadziła zakaz narzekania. Co ciekawe, jej śladem podążyła już inna placówka w Tychach.

Szkoły wprowadzą zakaz narzekania

Zakaz narzekania ma nauczyć młodzież optymizmu, a nowa zasada obowiązuje na terenie całej szkoły. Dyrektorka warszawskiej podstawówki Krystyna Jakubowska w rozmowie z TVN24 podkreśliła, że zakaz narzekania ma przede wszystkim metaforyczny wydźwięk, który skłoni uczniów do szukania pozytywów w różnych sytuacjach.

Optymizmu ma zamiar uczyć młodzież także Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tychach, gdzie zakaz narzekania zostanie wprowadzony zaraz po feriach. Osoby marudne swoją postawą często psują samopoczucie innym, co nie wpływa dobrze na ich podejście do wykonywania powierzonych zadań.

d3y2b11

Dyrektorki obu szkół podkreślają jednak, że zakaz narzekania nie będzie egzekwowany i ma służyć uczniów przede wszystkim jako drogowskaz.

Siłaczki odc. 5. Cykl Klaudii Stabach. Dajemy kobietom wsparcie, na jakie zasługują

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3y2b11
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3y2b11