Trwa ładowanie...
Sztuka pakowania walizki, czyli praktyczne porady, które przydadzą się przed każdym wyjazdem

Sztuka pakowania walizki, czyli praktyczne porady, które przydadzą się przed każdym wyjazdem

Umiejętność pakowania walizki przydaje nam tak naprawdę przez cały rok. Wyjeżdżamy przecież na krótkie weekendowe wypady, w podróże służbowe czy na święta do rodziców. Każda z nas chciałaby zabrać wtedy ze sobą całą swoją garderobę. Walizka zawsze wypchana jest po brzegi i za każdym razem brakuje wam w niej miejsca? Mamy na to swoje sposoby! Nie podamy wam recepty na rozciągnięcie walizki, ale zdradzimy kilka trików na maksymalne wykorzystanie jej przestrzeni.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1rrk3m

Sztuka pakowania walizki krok po kroku:
1. Segregujemy ubrania w konkretne stylizacje - jeśli wyjeżdżamy na przykład na trzy dni, to musimy dokładnie zaplanować co najmniej trzy stroje. Warto na spokojnie usiąść i zastanowić się nad miejscami, które mamy w planach odwiedzić, sprawdzić prognozę pogody i rozłożyć sobie na łóżku konkretne zestawy. Wybierzmy to, w czym za każdym razem czujemy się wygodnie i co z powodzeniem możemy wykorzystać w wielu stylizacjach. Dobierzmy do ubrań niezbędne dodatki oraz bieliznę.
2. Wybrane ubrania układamy w kolejności: spodnie, koszulka, a na brzegach skarpetki - całość zwijamy w rulon i wywijamy skarpetki na ubrania, żeby nie rozsuwały się w walizce. Na powyższym wideo pokazujemy, jak należy ułożyć skarpetki.
3. Rulony z ubrań wkładamy do walizki - umieszczamy je ciasno obok siebie, żeby wygospodarować sobie, jak najwięcej wolnej przestrzeni.
4. Buty możemy wypchać różnego rodzaju drobnymi wyrobami pończoszniczymi oraz małymi ręcznikami - połączymy przyjemne z pożytecznym. Buty nie zdeformują się, a my upchamy w wolne miejsce potrzebne nam rzeczy.
5. W hermetyczne woreczki wkładamy zwinięte w rulony majtki - dzięki tej technice spakujemy więcej rzeczy.
6. Męskie koszule składamy tak, jak wyglądają w momencie zakupu - miejsce wokół kołnierzyka wypełniamy paskiem, w ten sposób wykorzystamy wolną przestrzeń.
7. Przecinamy słomkę i przeprowadzamy przez jej środek łańcuszki z naszyjnika - ten prosty zabieg pozwoli uniknąć splątania delikatnej biżuterii.
8. Bransoletki i pierścionki umieszczamy w plastikowych separatorach - w takich zamkniętych pojemnikach nie mają prawa się uszkodzić.
9. Płynne produkty przed zakręceniem zabezpieczamy folią - ten zabieg sprawi, że produkty nie będą przeciekały.
10. Podkłady wyciskamy w pojemniki po soczewkach - dzięki temu nie będziemy musieli dźwigać szklanych buteleczek, które nie tylko dużo ważą, ale są niebezpieczne w transporcie, bo mogą się po prostu zbić.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1rrk3m

Podziel się opinią

Share
d1rrk3m
d1rrk3m