GwiazdyTajemnica dobrego wyglądu królowej Elżbiety. Ekspert wskazał szczegóły

Tajemnica dobrego wyglądu królowej Elżbiety. Ekspert wskazał szczegóły

Królowa Elżbieta II
Królowa Elżbieta II
Źródło zdjęć: © Getty Images
Klaudia Stabach

07.06.2020 10:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pomimo 93 lat królowa Elżbieta II cieszy się zdrowiem oraz wyjątkowo dobrym wyglądem, jak na jej wiek. Jak się okazuje, to zasługa sumiennego przestrzegania kilku zasad.

Elżbieta II jest najdłuższej panującą władczynią Wielkiej Brytanii. Królowa co prawda jest już w podeszłym wieku, ale nadal wypełnia wiele swoich obowiązków i może pochwalić się całkiem dobrą kondycją.

Stuart Miles, popularny w Wielkiej Brytanii ekspert zajmujący się tematyką starości, przeanalizował przypadek Elżbiety II.

Sekret długowieczności Elżbiety II

"Jej życie jest rutyną i umiarkowaniem, co pomaga jej radzić sobie z ciężkim obciążeniem i naciskiem związanymi z jej rolą w państwie. Królowa nie je, nie pije i nie żyje nadmiernie pomimo swojego statusu, dzięki czemu wygląda i zachowuje się jak ktoś młodszy" - wyjaśnił.

Ekspert wskazał również inny istotny powód, który może być inspiracją dla wielu kobiet. Elżbieta II od lat chroni swoją skórę przed nadmiernym nasłonecznieniem i dzięki temu zminimalizowała ryzyko pojawiania się zbyt wielu zmarszczek.

"Przez całe życie unikała promieni słonecznych. Podczas zagranicznych podróży zawsze nosiła kapelusz lub parasol, który chronił jej skórę przed działaniem słońca. Nie bierze udziału w corocznych wakacyjnych wojażach, woląc, zamiast tego spędzać lato w Szkocji. Dzięki temu jej skóra jest tak młoda, jak to możliwe" - stwierdził Stuart Miles.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (30)
Zobacz także