Trwa ładowanie...

Tatuaże damskie na ramieniu

Tatuaż na ramieniu boli mniej niż w innych miejscach, ponieważ tam skóra jest gruba i słabo unerwiona. Uczucie, które towarzyszy tatuowaniu, można porównać do ukłucia szpilką. Cena tatuażu damskiego na ramieniu zależy głównie od jego wielkości (od 200 do ponad 1000 zł).

Tatuaże damskie na ramieniuŹródło: iStock.com, fot: microgen
d3hxs7g
d3hxs7g

Tatuaż damski na ramieniu - dlaczego warto?

Popularność tatuaży stale rośnie. Jak wynika z raportu Grupy IQS (2014), prawie 30 proc. Polaków skłania się do pierwszej wizyty w studio, a blisko 70 proc. tych, którzy mają taką ozdobę, chce sobie zrobić następną. Wbrew pozorom, ramię jako miejsce na tatuaż wybierają nie tylko mężczyźni, którzy chcą podkreślić swoją muskulaturę. Te panie, które są zwolenniczkami odważnych wzorów, chętnie je eksponują tam, gdzie – przynajmniej latem – nie zostaną zakryte przez ubranie. Ramię to idealna lokalizacja dla osób z niskim progiem bólu, ponieważ pokryte jest dość grubą warstwą tkanki tłuszczowej. Poza tym na górnej części ręki tatuażysta ma sporo miejsca, by stworzyć prawdziwe dzieło sztuki.

Tatuaże damskie na ramieniu – kto je ma?

Na ozdobienie ramienia tatuażem zdecydowało się wiele kobiet z showbiznesu. Emma Watson postawiła na wzór z dwoma błękitnymi ptaszkami, które trzymają w dziobach wstążkę z napisem "Mother Lover". Zrobiła ten tatuaż na potrzeby filmu i traktuje go jako ozdobę tymczasową. Sophie Ellis-Bextor z dumą prezentuje ramię, na którym widać krwistoczerwone serce z napisem "Family". Angelina Jolie, znana z zamiłowania do symboli chińskich, wymarzyła sobie smoka oznaczającego doskonałość oraz... utrwalenie nazwiska byłego już męża – Billy'ego Boba. Ten drugi tatuaż po latach okazał się tak samo niefortunny jak imię Antonio Bandersa na ramieniu Melanie Griffith. Na drugiej ręce Jolie wytatuowała sobie współrzędne geograficzne miejsc, w których urodziły się jej dzieci.

Wybór Lady Gagi padł natomiast na ulubiony cytat z Rainera Marii Rilkego. Słowa poety celebrytka wytatuowała na wewnętrznej części lewego ramienia. Damskie tatuaże na ramieniu pokochały też polskie gwiazdy. Anna Maria Jopek oddała się w ręce warszawskiego tatuażysty Sebastiana "Juniora", a teraz chętnie prezentuje wzór inspirowany językiem suahili i sztuką art-deco, który może kojarzyć się ze słynnym japońskim drzeworytem Hokusai "Wielka fala w Kanagawie".

Posiadaczkami tatuaży na ramieniu są m.in. Angelina Jolie i Lady Gaga Instagram.com
Posiadaczkami tatuaży na ramieniu są m.in. Angelina Jolie i Lady Gaga Źródło: Instagram.com

Tatuaże damskie na ramieniu – wzory

Najmodniejsze wzory tatuaży damskich na ramię to pióra, kwiaty, wzory etniczne i zwierzęta Facebook.com
Najmodniejsze wzory tatuaży damskich na ramię to pióra, kwiaty, wzory etniczne i zwierzęta Źródło: Facebook.com, fot: Studio tatuażu POPEYE,Studio Tatuazu Frantatao

Tatuaże na rękę dla dziewczyn to przeważnie napisy, postaci zwierząt, wzory florystyczne i kształty zaczerpnięte ze świata przyrody (pióra, liście, drzewa). Coraz chętniej wybierane są także motywy azteckie i misterne plecionki nawiązujące do sztuki indyjskiej, a konkretnie do tatuaży z henny. Jeśli chodzi o barwy, dominuje monochromatyzm.

W modzie są ostatnio tatuaże na ramię przedstawiające leśne zwierzęta iStock.com
W modzie są ostatnio tatuaże na ramię przedstawiające leśne zwierzęta Źródło: iStock.com, fot: Rawpixel

Wiele kobiet, wybierając wzór tatuażu na ramię, sięga do symboliki, i to nie zawsze egzotycznej czy astrologicznej, która była popularna kilka lat temu. Teraz częściej spotyka się lisy, sowy, wilki, jelenie, niedźwiedzie, czyli wyobrażenia naturalności i dzikości. Na takie ozdoby decydują się przede wszystkim dziewczyny, które chcą powiedzieć światu, że są samotniczkami. W studiach tatuażu wzięciem cieszą się też projekty, które można wpisać w stylistykę boho. Na ramionach współczesnych rusałek widnieją polne i leśne kwiaty, np. maki, dmuchawce i paprocie.

d3hxs7g

Jednym z najnowszych trendów w sztuce zdobienia ciała jest tatuaż dla par. Nie chodzi tu wcale o wypisywanie na ciele imienia partnera, lecz wybranie motywu, który zostanie powielony na skórze obydwu bliskich sobie osób. Rysunki mogą być identyczne lub uzupełniać się, jak np. kłódka i klucz.

Tatuaże mają znaczenie również dla zakochanych, którzy chcą podkreślić swoją więź iStock.com
Tatuaże mają znaczenie również dla zakochanych, którzy chcą podkreślić swoją więź Źródło: iStock.com, fot: teksommolika

Często bywa tak, że delikatne tatuaże damskie mają z założenia uzewnętrzniać wybraną cechę charakteru lub usposobienia. Szczególnie pomysłowe wzory są czytelne tylko dla grona najbliższych znajomych, ale istnieją też motywy, które bez trudu zidentyfikuje każdy. Należą do nich np. nuty, ciężarki i inne sprzęty do ćwiczeń, a także części samochodowe i narzędzia.

Delikatny tatauż na ramieniu może mieć formę napisu unsplash.com
Delikatny tatauż na ramieniu może mieć formę napisu Źródło: unsplash.com, fot: NordWood Themes
d3hxs7g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hxs7g