Trwa ładowanie...

Tuż po pożarze Grenfell Tower napisała ważny egzamin. Teraz otrzymała wyniki!

Pożar londyńskiego Grenfell Tower był katastrofą, która wstrząsnęła Europą. Zginęło w nim 80 osób, a kilkaset rodzin zostało bez dachu nad głową. Należy do nich rodzina Ines Alves, szesnastolatki, która kilka godzin po pożarze napisała egzamin GCSE. Teraz dziewczyna otrzymała wyniki. I może być z siebie naprawdę dumna!

Share
Tuż po pożarze Grenfell Tower napisała ważny egzamin. Teraz otrzymała wyniki!Źródło: telegraph.co.uk
d3zroks

Ines mieszkała z rodziną na 13. piętrze Grenfell Tower. Kiedy po północy w budynku rozpętał się pożar, dziewczyna musiała uciekać. Zdążyła zabrać ze sobą tylko telefon i notatki z chemii, do egzaminu z której miała podejść następnego ranka. Tragedia nie przeszkodziła jej w realizacji tego zadania. O 9 rano Ines usiadła w szkolnej ławce i rozpoczęła pisanie GCSE. Jest to egzamin zdawany powszechnie w trakcie piątego roku nauki w szkole średniej (ang. Secondary Education) przez uczniów w wieku 16 lat.

- Wolałam iść do szkoły i napisać egzaminy, niż stać bezczynnie i patrzeć, jak pali się mój dom - mówi Ines w rozmowie z mediami. Jak widać dziewczyna podjęła słuszną decyzję. Wyniki jej pracy są naprawdę imponujące.

d3zroks

Z chemii Ines otrzymała najwyższą możliwą ocenę, czyli 9 (dawniej A+, odpowiednik polskiej 6). Oprócz tego udało jej się zdobyć najwyższy wynik z języka hiszpańskiego. Niestety Ines zmuszona była zrezygnować z egzaminów z historii, fizyki i religii.

Mimo to oceny z testów pozwolą jej na studiowanie wymarzonego kierunku. Jak widać nawet największa tragedia nie jest w stanie powstrzymać prawdziwej ambicji i dobrych chęci. Pozozostaje nam tylko pogratulować Ines sukcesu.

Zobacz też: Tak Grenfell Tower wyglądał przed pożarem

d3zroks
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zroks
d3zroks