Skorzystała z pomocy państwa, by kupić książki. "To zaledwie połowa"
Katarzyna Skrzynecka podzieliła się publicznie kwotą, jaką wydała na wyprawkę szkolną córki Alikii. Aktorka nie ukrywała, że skorzystała z pomocy państwa. - Choć jest to zaledwie połowa tego, co jest potrzebne, jest to bardzo pomocne - powiedziała.
Córka Katarzyny Skrzyneckiej i Marcina Łopuckiego, Alikia Ilia, rozpoczęła właśnie naukę w ósmej klasie szkoły podstawowej. Nastolatka ma rozszerzony program nauki języków obcych, dlatego jej rodzice musieli wydać niemałą kwotę na podręczniki. W rozmowie z "Faktem" Katarzyna Skrzynecka ujawniła koszt (prawie całej) wyprawki szkolnej córki.
Katarzyna Skrzynecka o wyprawce szkolnej córki
Katarzyna Skrzynecka podzieliła się z "Faktem" kwestiami dotyczącymi planowania rodzinnego budżetu, w tym wyprawki i powiedziała, jak korzysta z pomocy państwa.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Rządowa wyprawka szkolna Dobry Start. Sprawdziliśmy, co można kupić za 300 plus
- Wszyscy oczywiście mamy możliwość skorzystania z dofinansowania w ramach programu Dobry Start (300 zł - przyp. red.). Choć jest to zaledwie połowa tego, co jest potrzebne, jest to bardzo pomocne - zauważyła Katarzyna Skrzynecka.
- Wyprawka szkolna to dziś koszt ok. 600-650 zł i to wyłącznie za same podręczniki. Zeszyty oraz pozostałe przybory to prawdopodobnie kolejne tyle. W szkole mojej córki co roku organizowany jest kiermasz podręczników, dzięki czemu uczniowie często odkupują je od starszych klas i odsprzedają sobie nawzajem. Uważam, że to bardzo dobry pomysł, młodzież uczy się w ten sposób także dbałości o książki - dodała aktorka.
"Staram się szukać dobrych sklepów"
Jeżeli córce nie udaje się jednak "upolować" podręczników w lepszej cenie, Katarzyna Skrzynecka sama szuka ich w sieci, aby nieco ograniczyć koszty.
- Natomiast jeżeli niektóre podręczniki trzeba kupić, to ja zawsze staram się szukać dobrych sklepów w internecie. Jest bardzo dużo księgarni i sklepów z podręcznikami internetowych, które naprawdę w dość dobrej cenie oferują podręczniki - mówiła.
Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.