Ukrywamy niedoskonałości
Blizny, tatuaże, sińce pod oczami, wypryski, plamy, rozszerzone naczynka, zmarszczki, podkrążone oczy. Takie i inne niedoskonałości skóry mamy lub mieć będziemy. Jak sobie radzić z tego typu problemami? Które kosmetyki przyjdą nam z pomocą? Jak je aplikować? W jaki sposób wykonać makijaż kamuflujący, żeby zakrył on to co ma być niewidoczne, ale żeby nie spowodował, że nasza twarz będzie wyglądała jak maska?
27.01.2011 | aktual.: 28.01.2011 12:44
Blizny, tatuaże, sińce pod oczami, wypryski, plamy, rozszerzone naczynka, zmarszczki, podkrążone oczy. Takie i inne niedoskonałości skóry mamy lub mieć będziemy. Jak sobie radzić z tego typu problemami? Które kosmetyki przyjdą nam z pomocą? Jak je aplikować? W jaki sposób wykonać makijaż kamuflujący, żeby zakrył on to co ma być niewidoczne, ale żeby nie spowodował, że nasza twarz będzie wyglądała jak maska?
Jak wykonać kamuflaż idealny? Po pierwsze konsystencja. Po drugie kolor. Po trzecie odpowiednia aplikacja kosmetyków.
Korektory w płynie
Mają niski współczynnik krycia. Najczęściej stosowane są do tuszowania linii zmarszczek, bruzd i korekty partii wokół oczu. Korektor taki powinien być o ton lub dwa jaśniejszy od koloru podkładu. Dlaczego? Bo jasny kolor uwypukla. Więc optycznie wyrównuje zagłębienia w twarzy. Korektory w kremie Skutecznie tuszują defekty. Ze względu na delikatną formułę, zawartość składników pielęgnacyjnych i dość dobre krycie stosowane są najczęściej do korekty partii pod oczami. Powinny być o ton lub dwa jaśniejsze od koloru podkładu.
Korektory w sztyfcie
Posiadają najlepsze właściwości kryjące. Stosowane do punktowej korekcji skaz i defektów takich jak: wypryski, krostki, przebarwienia, rozszerzone naczynia krwionośne.
Kamuflaże
Kamuflaż to tak naprawdę bardzo mocno kryjący podkład. Bardzo gęsty, ale stopień krycia zbliża się do 100%. Idealny dla bardzo problematycznych cer. Zakryje wszelkie przebarwienia, blizny, tatuaże.
Wśród kosmetyków kamuflujących możemy znaleźć produkty w różnych kolorach:
Oprócz korektorów w kolorach "cielistych", które są uniwersalne, mamy na rynku korektory kolorowe. Ich działanie jest wynikiem wzajemnego oddziaływania barw, w tym wypadku neutralizacji. Neutralizacja polega na tym, że łącząc (mieszając) ze sobą dwa określone kolory, tworzymy odcień zbliżony do szarości. W tym wypadku kolor pierwszy to kolor cery, kolor drugi to odpowiedni kolor korektora. Czerwony + zielony. Zaczerwienia na twarzy zneutralizujemy używając korektora w kolorze zielonym.
Fioletowy + żółty. Zasinienia (fioletowo-sine podkrążenia pod oczami, siniaki) zneutralizujemy korektorem w kolorze żółtym.
Brązowy + różowy. Szaro-brązowe plamy (podkrążenia pod oczami w tym kolorze, plamy hormonalne, ziemisty odcień cery itp.) zneutralizujemy korektorem w kolorze różowym.
Czym nakładać kamuflaż?
Najlepiej płaskim pędzelkiem z włosia syntetycznego. W niektórych rejonach twarzy, jak np. pod oczami, można kosmetyk aplikować palcami.
Co do czego?
• Sińce pod oczami – strefa pod oczami jest bardzo delikatna, dlatego najlepiej użyć lekkiego, rozświetlającego kosmetyku, może być płynny w kolorze cielistym lub lekko żółtawym.
• Opuchnięcia pod oczami, czyli tzw. worki. Na ten mankament użyjmy jasnego korektora lub podkładu (jaśniejszego o ton lub dwa od podkładu bazowego). Nakładajmy na granicę opuchlizny i policzka, żeby nie uwypuklić tego co już jest nienaturalnie wypukłe.
• Zaczerwienienia twarzy – pomoże nam zielony korektor lub zielona baza.
• Zmarszczki – użyjmy rozświetlająco – liftingującego korektora w płynie.
• Przebarwienia, piegi, plamki szaro-brązowe – użyjmy korektora lub bazy w kolorze różowym lub fioletowym.
• Zmęczona, szara cera – pięknie się ożywi po zastosowaniu różowo-brzoskwiniowej bazy lub korektora.
• Blizny, tatuaże – zastosuj bardzo kryjącego kamuflażu. Tuszując tatuaż dobieramy odcień kamuflażu idealnie zbliżony do koloru skóry. Tuszując bliznę wypukłą, lekko ją przyciemniamy, a tuszując bliznę wklęsłą, rozjaśniamy kamuflażem jaśniejszym niż reszta twarzy.
• Rozszerzone pory – należy zaaplikować wygładzającą bazę pod podkład, która „ściągnie” skórę i pory staną się mniej widoczne. Baza taka jest bezbarwna lub biała.