UrodaPaznokcieOmbre na paznokciach wciąż jest modne. Manicure nie tylko na lato

Ombre na paznokciach wciąż jest modne. Manicure nie tylko na lato

Dla przełamania obok paznokci ombre można zastosować brokat
Dla przełamania obok paznokci ombre można zastosować brokat
Źródło zdjęć: © [iStock](https://www.istockphoto.com/pl/zdj%C4%99cie/femalehandbeautifulmanicuresilkfabricgm1083464964290664317)/TanyaLovus
Marlena Kostyńska
18.07.2019 12:51, aktualizacja: 18.07.2019 14:51

Paznokcie ombre od kilku sezonów pojawiają się w zestawieniach popularnych trendów w manicure. Jeśli macie ochotę na coś nowego na lato, wypróbujcie subtelne ombre w kolorach pastelowych lub pionowe ombre na paznokciach. Dobre połączenie kolorów i trendów pozwoli wykorzystać ten patent nie tylko w okresie wakacyjnym.

Paznokcie ombre czy gradient?

Wśród najnowszych trendów paznokciowych pojawił się manicure gradientowy, który różni się od stylistyki ombre. W przypadku gradientu wykonanie jest o wiele prostsze, ponieważ każdy paznokieć malujemy jednym lakierem. Ważne jest, żeby na każdym palcu znalazł się inny odcień danego koloru. W ten sposób uzyskamy estetyczne przejście tonalne między paznokciami.

Zdecydowanie bardziej skomplikowane i czasochłonne są paznokcie ombre. Wymagają one skrupulatnej pracy przy każdym paznokciu, by w rezultacie uzyskać naturalne przejścia między kolorami. Jeśli sięgniemy po modne odcienie, nic nie stoi na przeszkodzie, by ponownie czerpać inspiracje z trendu ombre. Zamiast wszystkich paznokci możemy w ten sposób pomalować tylko wybrane, a stylizację paznokciową przełamać jednolitymi lakierami bądź brokatem.

Metaliczne ombre na paznokciach – modne pyłki

Rozcieranie pyłków na paznokciach hybrydowych pozwala na uzyskanie metalicznego połysku. Co ciekawe, już on wystarczy, by stworzyć wrażenie paznokci mieniących się różnymi kolorami. Taki rezultat dają pyłki holo. Jeśli wykorzystamy kilka kolorów pyłków, które będziemy nakładać pasmami, od nasady po czubek paznokcia, stworzymy efekt np. zachodzącego słońca.

Opalizujące pyłki dają piękny efekt kolorystyczny na paznokciach
Opalizujące pyłki dają piękny efekt kolorystyczny na paznokciach© pexels.com

Błyszczące paznokcie ombre uzyskamy też dzięki popularnej stylizacji znanej jako efekt syrenki. Również w tym przypadku potrzebujemy pyłków, które wcieramy w gotowe paznokcie ombre. Opalizujący proszek doda płytce subtelnego uroku, a jasne i pastelowe kolory (np. błękit) świetne sprawdzą się latem.

Pionowe ombre na paznokciach

Kolejny wariant manicure w stylu ombre to odejście od popularnego wzoru horyzontalnego na rzecz pionowych linii. Takie rozwiązanie wizualnie wysmukli dłoń i szczególnie dobrze zaprezentuje się na dłuższych paznokciach. Warto celować w kształt owalny, ale dobrze będą się prezentować w tej stylizacji migdałki. W tym sezonie rosnącą popularnością cieszy się również squoval, czyli lekko spiłowany kwadrat o obłych krawędziach.

Obok kolorów pastelowych oraz odcieni nude modne są również czarne paznokcie. W zestawieniach ombre czarny lakier warto łączyć z fioletem, bordo, niebieskim i bielą. Żeby uzyskać estetyczne, czarno-białe paznokcie, potrzebny nam będzie szary lakier. Pozwoli on na stworzenie subtelnego przejścia między kontrastującymi ze sobą lakierami.

Moda na różne trendy w świecie manicure nigdy nie mija całkowicie, ale raczej wraca w różnych formach. Podobnie ma się sytuacja z ombre na paznokciach, którego estetykę wciąż doceniają kosmetyczki oraz panie korzystające z ich usług. Jeśli lubicie ten trend, sięgnijcie po wybraną inspirację i przygotujcie swoje paznokcie na sezon letni.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także