UrodaTatuażeOryginalny tatuaż. Napisy w stylu minimalistycznym

Oryginalny tatuaż. Napisy w stylu minimalistycznym

Hasło, które przykuwa wzrok i intryguje – to idealny pomysł na tatuaż. Napisy zdobiące skórę mogą przybierać rozmaite formy, ale ostatnio w modzie jest minimalizm. Czy jedno słowo wystarczy, by wyrazić siebie? Niektórzy twierdzą, że to możliwe.

Minimalistyczny tatuaż-napis to ciekawy nośnik znaczeń
Minimalistyczny tatuaż-napis to ciekawy nośnik znaczeń
Źródło zdjęć: © iStock
Aleksandra Lipiec

Tatuaż-napis – gdzie wygląda najlepiej?

Damski tatuaż w formie napisu to idea, która ma się dobrze mimo rewolucyjnych zmian w sztuce zdobienia ciała. Dziś ozdobne litery w stylu gotyckim straciły już na popularności, ale skromne tatuaże-napisy znajdują coraz większą rzeszę zwolenników. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że mogą zostać umieszczone w zasadzie w dowolnym miejscu na ciele. W okolicach szyi i obojczyka wyglądają niezwykle kokieteryjnie. Kobiecą subtelność podkreślają również na karku i łopatce. Tatuaże damskie zmysłowo prezentują się przy kości biodrowej oraz wokół kostki.

Dzięki tatuażom-napisom można wyrazić siebie
Dzięki tatuażom-napisom można wyrazić siebie© iStock

Tatuaże-napisy mogą zostać wyeksponowane na zewnętrznej lub wewnętrznej stronie dłoni, a nawet na palcach rąk. Często trafiają na nadgarstki oraz stopy. Trzeba jednak pamiętać, że zrobienie tatuażu w tych popularnych miejscach, to bardzo bolesny zabieg. Skóra jest tam wyjątkowo cienka, a tuż pod nią znajduje się gęsta siatka naczyń krwionośnych i zakończeń nerwowych. Dotyczy to zwłaszcza kostek, obojczyka i palców.

Napisy na tatuaż – inspiracje

Pomysł na tatuaż w postaci napisu często nasuwa się sam. Tak znacząca ozdoba ciała może powstać na pamiątkę ważnego wydarzenia i przybrać formę daty. Może również być zapisem inicjałów ważnej osoby: męża/żony, syna/córki. Często zdarza się, że utrwala pseudonim, ulubione słowo czy dewizę życiową, np. w prostym słowie "love" czy "believe". Minimalistyczne tendencje mówią: im krócej, tym lepiej. Pojedynczy wyraz wygląda zagadkowo i nie od razu daje się zinterpretować.

W tatuażach-napisach wskazany jest minimalizm
W tatuażach-napisach wskazany jest minimalizm© iStock

Napisy na tatuaż są często wybierane spośród sentencji zakodowanych w obcych językach. Trudno nie zgodzić się z tym, że to właśnie sztuka tatuażu wskrzesiła zapomnianą już nieco łacinę. Język łaciński to skarbnica uniwersalnych mądrości. Dla miłośników zdobienia ciała inspirujące mogą być takie hasła jak:

– carpe diem – chwytaj dzień,

– sapere aude – odważ się być mądrym,

– odi et amo – nienawidzę i kocham,

– divide et impera – dziel i rządź,

– per aspera ad astra – przez trudy do gwiazd,

– ardua prima via est – pierwsza droga jest stroma,

– vino pellite curas – winem odpędźcie troski,

– audentes fortuna iuvat – śmiałym los sprzyja,

– vivere est cogitare – życie jest myśleniem,

– amor vincit omnia – miłość zwycięża wszystko.

Motto na tatuaż można wybrać również spośród sentencji w języku francuskim, angielskim czy – tradycyjnie – polskim. Bardzo oryginalnie wyglądają hasła zapisane egzotycznym alfabetem, np. arabskim bądź chińskim.

By tatuaż-napis znaczył coś szczególnego, warto postawić na celny fragment z ulubionej książki, wiersza, filmu lub piosenki.

– "No all those, who wander, are lost" – "Nie każdy, kto wędruje, błądzi" ("Władca Pierścieni"),

– "We're all mad here" – "Wszyscy jesteśmy szaleni" ("Alicja w Krainie Czarów"),

– "Though she be but little, she is fierce" – "Zapalczywa, choć wzrostem niewielka" ("Sen nocy letniej").

Źródło artykułu:WP Kobieta

Wybrane dla Ciebie