UrodaWłosyMaska do włosów z kisielu. Jak wykorzystać słodki przysmak do pielęgnacji pasm?

Maska do włosów z kisielu. Jak wykorzystać słodki przysmak do pielęgnacji pasm?

Maska do włosów z kisielu świetnie wygładzi i wyprostuje pasma.
Maska do włosów z kisielu świetnie wygładzi i wyprostuje pasma.
Źródło zdjęć: © Getty Images
03.07.2020 11:49, aktualizacja: 01.03.2022 13:30

Bardzo ciekawym pomysłem na naturalny kosmetyk jest maska do włosów z kisielu. Z pomocą tego niezwykle słodkiego przysmaku bez żadnego problemu stworzysz nawilżający kosmetyk do pielęgnacji. Maska do włosów z kisielu jest tanim i ciekawym rozwiązaniem do wykorzystania na co dzień.

Maska do włosów z kisielu podbija serce wielu miłośniczek nowości oraz naturalnych rozwiązań. Włosomaniaczki poszukujące prostych i skutecznych pomysłów na wzmocnienie i wygładzenie pasm będą zachwycone takim sposobem pielęgnacji. Jeśli chcesz wiedzieć, jak przygotować maskę do włosów z kisielu koniecznie zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

Maska do włosów z kisielu – jak działa na pasma?

Maska do włosów z kisielu wbrew pozorom ma dużo sensu. W końcu kisiel zawiera w sobie skrobię ziemniaczaną, która doskonale wpływa na wygładzenie pasm oraz poprawia ich blask. Z kolei zawarty w kisielu cukier poprawia kondycję i świetnie nawilża. W składzie znajdziesz także kwasek cytrynowy, który domknie łuski włosa. Maska do włosów z kisielu wspaniale pachnie, a słodki aromat utrzymuje się na pasmach jeszcze przez długi czas. Jeśli marzysz o prostych włosach bez użycia wysokiej temperatury, znalazłaś doskonałe rozwiązanie.

Maska do włosów z kisielu – jak ją przygotować?

Domowy przepis na maskę do włosów z kisielu jest naprawdę bardzo prosty i szybki w przygotowaniu. Całość zajmie nie więcej niż kilka minut. Maska z kisielu krok po kroku:

  • 2 łyżki wybranego kisielu (bez kawałków owoców) wymieszaj z 2 łyżkami przegotowanej wody;
  • dodaj do mieszanki jeszcze 2 łyżki maski do włosów z emolientami;
  • następnie nałóż maskę z kisielu na wilgotne włosy, ale nie na skalp;
  • owiń głowę ręcznikiem dla lepszego wchłonięcia;
  • potrzymaj maskę przez kwadrans, po czym zmyj letnią wodą.

Praktycznie od razu po wysuszeniu włosów twoje pasma wyraźnie się poprawią – będą sypkie, gładkie i miękkie. Stosowanie maski do włosów z kisielu nie obciąża i nie powoduje oklapnięcia.

Maska do włosów z kisielu – kto może z niej skorzystać?

Najlepsze efekty stosowania maski do włosów z kisielu pojawią się szczególnie przy suchych i zniszczonych pasmach. Kuracja szybko przyniesie pożądane rezultaty, ponieważ włosy staną się zdrowe, lśniące i nawilżone. Pamiętaj, że mając tendencję do przetłuszczających się pasm, lepiej nie nakładaj maski do włosów z kisielu na skórę głowy. Maska zdecydowanie nie jest polecana w przypadku włosów cienkich i kręconych.

Źródło artykułu:WP Kobieta