Trwa ładowanie...

Naturalne sposoby na proste włosy - jak prostować włosy bez prostownicy?

Proste włosy są ponadczasowe i pasują do każdej stylizacji. Niestety, codziennie używanie prostownicy może niszczyć włosy, dlatego warto postawić na domowe sposoby.

Naturalne sposoby na proste włosy - jak prostować włosy bez prostownicy?Źródło: Fotolia
d3mta8r
d3mta8r

Pielęgnacja naturalnie prostych włosów

Włosy proste wymagają odpowiedniej pielęgnacji, bowiem często są cienkie i mogą dzielić się na pasma. Jeśli ten problem dotyczy także ciebie, zastosuj sprawdzone triki:

  • Myj włosy regularnie, szamponami dodającymi objętości.
  • Susząc włosy, pochyl głowę do dołu, aby podnieść je u nasady.
  • Jeśli nie korzystasz z suszarki, zrób luźnego kucyka na czubku głowy.
  • Jeśli masz naturalnie proste włosy, unikaj nakładania ciężkich masek i odżywek na czubku głowy.
  • Dokładnie rozczesuj włosy po same końce, używając szerokiego grzebienia.

Jak wyprostować włosy?

Jeśli twoje włosy nie są naturalnie proste, a bardzo zależy ci na uzyskaniu efektu prostych włosów bez prostownicy, możesz sięgnąć po drogeryjne maseczki i kosmetyki do stylizacji. Nakładamy je na dłonie i wcieramy we włosy od góry do dołu, uzyskując przy tym lśniące, proste włosy. Niestety efekt utrzymuje się do pierwszego mycia i jak każdy kosmetyk, należy stosować go z umiarem.

d3mta8r

Innym sposobem, jak naturalnie wyprostować włosy, jest zrobienie wcierki z szałwii. Wystarczy zaparzyć napar z 2 torebek i płukać nim włosy przez kilka minut. Po tym zabiegu włosy mogą być początkowo nieco sztywniejsze w dotyku, ale ujarzmi on puszenie się i niechciane kręcenie. W podobny sposób zadziała także krochmal (mąka ziemniaczana).

Sposoby na proste włosy

Aby utrzymać proste włosy bez prostownicy warto sięgnąć po sprawdzone olejki do włosów. Stosować je możemy jako serum na zniszczone końcówki, jak również olejować nimi włosy, dostarczając tym samym cennych składników i odzyskując ich blask. Olejki delikatnie obciążają włosy, przez co naturalnie je prostują. Podobny efekt uzyskamy stosując naftę kosmetyczną.

Inny sposób na proste włosy to ich suszenie od nasady po końcówki. W przypadku naturalnie prostych włosów, możemy je suszyć głową do dołu, jeśli jednak mamy tendencję do skręcania, lepiej rozczesać włosy szerokim grzebieniem i suszenie rozpocząć od skóry głowy, schodząc w dół suszarką tuż za grzebieniem.
Ta metoda sprawdzi się także w przypadku włosów wysokoporowatych, a więc tych, które mają szeroko rozszerzone łuski. Strumień powietrza z suszarki kierowany od góry do dołu pozwoli na ich domykanie. Ważne jest przy tym, aby suszyć włosy chłodnym powietrzem, ponieważ gorące, może powodować przesuszanie i rozszerzanie łusek, a więc efekt odwrotny do naszych oczekiwań.

Prostowanie włosów przy pomocy szczotki

Wiele kobiet prostuje włosy przy pomocy okrągłej szczotki. Najlepiej robić to pasmami od niższych warstw włosów. Wystarczy spiąć na czubku głowy kucyka lub spinkę i wysuwać pasma włosów modelując je szczotką i suszarką. Przed rozpoczęciem zabiegu prostowania włosów, można skorzystać z odpowiednich kosmetyków wygładzających i prostujących włosy, a fryzurę delikatnie utrwalić lakierem. W zależności od kondycji włosów, efekt wyprostowanych włosów utrzymuje się do kilku godzin.

d3mta8r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mta8r