UrodaWłosyNiemal każdy robi to źle. Delikatnie rozczesz włosy, później złóż dłonie "do modlitwy"

Niemal każdy robi to źle. Delikatnie rozczesz włosy, później złóż dłonie "do modlitwy"

Jak prawidłowo aplikować odżywkę
Jak prawidłowo aplikować odżywkę
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | " "
06.12.2022 09:30, aktualizacja: 06.12.2022 10:59

Nie tylko skład kosmetyków ma znaczenie. Równie istotny jest sposób, w jaki aplikowany jest produkt na skórę czy włosy. Jeśli chcesz w pełni wykorzystać potencjał swojej odżywki, koniecznie trzymaj się tych zasad.

Włosy po odżywce plączą się, wydają się przeciążone lub pozbawione blasku, którego oczekiwałaś? Być może problem nie leży po stronie wybranego kosmetyku, ale tkwi w niewłaściwym sposobie jego stosowania. Aby produkt wchłonął się w strukturę włosów, odżywił włókno oraz wzmocnił je - należy odpowiednio przygotować włosy, nakładać odżywkę metodą "modlących się" dłoni, a także przedłużyć czas pozostawienia kosmetyku na włosach. Tylko tyle i aż tyle, a różnica jest widoczna gołym okiem.

Sięgnij po ręcznik z mikrofibry

Przed nałożeniem odżywki, należy przede wszystkim odpowiednio osuszyć włosy. Dlatego tuż po spłukaniu szamponu i wyciśnięciu nadmiaru wody z włosów - sięgnij po ręcznik. Najlepiej z mikrofibry, która doskonale absorbuje wilgoć dzięki właściwościom higroskopijnym. W delikatny sposób osusz ręcznikiem włosy, a następnie rozczesz grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami. Tak rozczesane włosy z przedziałkiem przechodzącym przez środek głowy są w pełni gotowe na kolejny etap.

Metoda złączonych na płasko dłoni

Okazuje się, że sam sposób nakładania na włosy odżywki nie jest tak oczywisty. Jeśli uciskamy pięścią włosy ujęte w formie kucyka - odżywka ma szansę wniknąć jedynie do zewnętrznych pasm. Najlepiej sprawdza się metoda płasko złączonych, jakby "modlących się" dłoni, która pozwala przeniknąć niemal do wszystkich włókien rozczesanych uprzednio na boki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ile czasu trzymać odżywkę na włosach?

Niektórzy mówią, że odżywkę z włosów można zmyć nawet po 30 sekundach. Prawdopodobnie jej działanie zaczyna się właśnie po niespełna minucie. Ale prawda jest taka, że im dłużej produkt pozostaje na pasmach, tym lepiej je regeneruje i pielęgnuje. Dlatego odżywkę warto pozostawić na włosach na co najmniej 5 minut, a jeśli masz ku temu możliwości i czas – kosmetyk możesz śmiało przetrzymać nawet do 40 minut.

Czas na spłukiwanie odżywki

Gęstego i tłustego kosmetyku niełatwo pozbyć się z włosów. Dlatego ekspert zapytany o to, jak długo spłukiwać odżywkę, zapewne odpowie - dłużej niż myślisz. Ciepły strumień wody po dwóch minutach powinien poradzić sobie z kosmetykiem, pozostawiając włosy czyste, świeże i błyszczące.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (1)