Osiem godzin na obcasach? Te metody od razu przyniosą ulgę stopom

Osiem godzin na obcasach? Te metody od razu przyniosą ulgę stopom

Sposobów na niewygodne buty na obcasie jest wiele
Sposobów na niewygodne buty na obcasie jest wiele
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
30.11.2022 14:55, aktualizacja: 01.12.2022 09:54

Rozum mówi - "bądź rozsądna, po co męczyć się w szpilkach". Ale serce swoje - "są zbyt pięknie, żeby leżały w ciemnym kącie szafy". I tym sposobem wysokie obcasy wychodzą do pracy, chociaż uwierają, cisną i powodują dyskomfort.

Przed tobą cały dzień w pracy na obcasach. Do tego zakupy i kilka spraw do załatwienia "na mieście". Poczucie elegancji i wyprostowana sylwetka pewnie spróbują zrekompensować dyskomfort wynikający z noszenia szpilek. Mówi się też, że dla piękna czasem trzeba pocierpieć. Ale umówmy się - jeszcze nie urodziła się taka, która w trzynastu centymetrach pod piętą paradowałaby równie swobodnie, co w sneakersach. Dlatego mamy kilka sposobów sprawdzonych na własnych stopach, dzięki którym chodzenie na obcasach będzie nie tyle estetyczne, ale także wygodne.

Taśma bandażowa

Idziesz do pracy w wysokich szpilkach? A może czeka cię całonocna impreza? Sięgnij po taśmę bandażową i wykorzystaj ją obklejając trzeci oraz czwarty palec - licząc od największego. Właśnie w tym miejscu znajduje się rozgałęzienie nerwu. Niewygodny i za ciasny but uciskając wspomniane miejsce, powoduje ból. Sklejone taśmą palce momentalnie przyniosą ulgę. Ta metoda sprawdzi się wyłącznie w przypadku czółenek i butów osłaniających palce.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dezodorant

Wilgotne stopy ślizgające się w bucie i podkurczone palce trzymające się podeszwy – znasz ten scenariusz? A wystarczy jeden prosty trik, który już w domu rozwiąże temat tabu. Co najmniej kilka minut przed nałożeniem buta spryskaj stopy dezodorantem, a zdecydowanie dłużej będziesz cieszyć się komfortem i suchą, stabilnie obsadzoną w bucie stopą.

Papier ścierny

Zdarzyło ci się trafić na parę butów, które ślizgały się na zwykłej powierzchni jak na lodzie? A przy tym powodowały, że każdy kolejny krok stawał się jeszcze bardziej niepewny? Z takim delikwentem z pewnością poradzisz sobie w domu, wykorzystując papier ścierny. Wystarczy delikatnie poszorować podeszwę, aby nabrała matowego i chropowatego wykończenia, które skutecznie zahamuje but przed poślizgiem.

Grube skarpety

Zanim pokażesz się światu w swoich nowych butach na obcasie, których skóra jest jeszcze na tyle "zbita", że dotkliwe obciera stopy - zrób próbę generalną w grubych skarpetach. Kilka godzin "przechodzonych" po domu w skarpetach i czółenkach, dostosuje but do stopy i "rozbije" sztywne obuwie.

Wkładki do butów

Specjalistyczne wkładki rozwiązują wiele obuwniczych problemów. Wkładki zapachowe ulatniają ładną woń, wkładki żelowe zapobiegają przesuwaniu się stopy w bucie, a miękkie pozwalają zażegnać kwestie odcisków spowodowanych twardą podeszwą. Na rynku dostępne są nawet wkładki dla osób posiadających wąską stopę, do której trudno dobrać obuwie. Wymienione produkty w mniejszym lub większym stopniu przyniosą ulgę stopom i sprawią, że kilka metrów do przejścia nie będzie katorgą, ale swobodnym "catwalkiem".

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!