Blisko ludzi"Uwolnij pryszcza". Nowy sposób kobiet na akceptację ciała

"Uwolnij pryszcza". Nowy sposób kobiet na akceptację ciała

"Uwolnij pryszcza". Nowy sposób kobiet na akceptację ciała
Źródło zdjęć: © 123RF
Przemysław Bociąga

25.06.2018 17:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Hasło "body positivity", czyli promowanie naturalnego wyglądu ciała bez względu na jego mankamenty, jest coraz bardziej widoczne w przestrzeni publicznej. Do tej pory jednak był jeden wyjątek: stan skóry. Teraz ma się to zmienić wraz z kampanią "Uwolnij pryszcza".

Większości z nas trądzik kojarzy się z młodzieńczością, z czymś, przez co trzeba przejść, ale kiedy już się przejdzie, zostają tylko kłopotliwe wspomnienia i święty spokój. W niektórych przypadkach jednak problemy skórne to coś, co zostaje z nami na dłużej. Tymczasem, w przeciwieństwie do nadwagi czy włosów na ciele, nie miały do tej pory swoich obrońców: osób, które powiedziałyby "jest jak jest, mam pryszcze i tak jest ok".

ZOBACZ TEŻ: Skąd bierze się trądzik u dorosłych?

Ta sytuacja powoli zaczyna się zmieniać, a pierwszą jaskółką zmian jest akcja #freethepimple (Free The Pimple – uwolnij pryszcza), którą zapoczątkowała borykająca się z problemem Louisa Northcote, finalistka brytyjskiej wersji Top Model.

Dziewczyny podchwyciły akcję z chęcią. Nie tylko pokazują na Instagramie bez wstydu swoją niepozbawioną wad cerę, lecz także oswajają ją humorem, zabawnie porównując je np. do sutków. Choć hasztag #freethepimple jest jeszcze bardzo, bardzo młody, pojawiło się pod nim już kilkaset fotografii. A czy wy jesteście za takimi sposobami na oswajanie swoich mankamentów? Dajcie nam znać * przez dziejesie.wp.pl*

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także