Trwa ładowanie...
d1z8lkm

W Arabii uważaj na paszport. Jednym kliknięciem mężczyzna może zablokować twój wyjazd z kraju

Będąc na terenie Arabii Saudyjskiej należy szczególnie uważać na swoje dokumenty. Przy pomocy aplikacji Absher każdy mężczyzna znający nasz numer paszportu, może uwięzić nas w kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Arabii uważaj na paszport. Jednym kliknięciem mężczyzna może zablokować twój wyjazd z kraju
(Pixabay.com)
d1z8lkm

Aplikacja Absher na początku służyła arabskiemu rządowi do prowadzenia statystyk populacyjnych i uproszczenia procedur urzędowych. Można w niej zarejestrować samochód, płacić za parkowanie i... kontrolować wybraną kobietę.

Wystarczy, że mieszkaniec Arabii zna nasze nazwisko i numer paszportu. W aplikacji wprowadza nasze dane, jako osobę od siebie "zależną". Każda kobieta w Arabii ma "opiekuna", dlatego nie jest to niezgodne z prawem. Kiedy już figurujemy w aplikacji, mężczyzna, który nas zarejestrował, może sprawować nad nami kontrolę.

Zobacz także: 18-letnia muzułmanka opublikowała zdjęcie topless. Internauci chcą ją ukarać

d1z8lkm

Co to dokładnie znaczy? Może zabronić nam wyjazdu z kraju, ograniczyć podróże i czas przebywania poza granicami Arabii Saudyjskiej. Dane z aplikacji przekazywane są służbie celnej i lotniskom. Bez zgody mężczyzny kobiety nie mogą wydostać się z kraju.

Kontrowersyjna aplikacja została zgłoszona do Google, jako promująca przemoc i niewolnictwo kobiet. Niestety gigant technologiczny postanowił, że nie usunie Abshera ze swojej platformy, bo nie łamie ona prawa.

Na szczęście aplikacja działa tylko na terenie Arabii Saudyjskiej. Niestety narodowość kobiety nie ma znaczenia. "Zależną" może zostać każda.

d1z8lkm

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: 11 pytań o dyspozytorów linii wsparcia

d1z8lkm

Podziel się opinią

Share

d1z8lkm

d1z8lkm