Trwa ładowanie...
d1yue4i

W podręczniku do chemii pojawiła się "ciekawa" definicja. Może zaszkodzić młodzieży

W podręczniku do chemii dla szkół ponadgimnazjalnych pojawiło się wyjaśnienie, czym są dopalacze. Mimo, że autorka ostrzega przed niebezpieczeństwem, podsuwa też młodzieży groźny pomysł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dopalacze zostały opisane, jako pomoc w nauce
Dopalacze zostały opisane, jako pomoc w nauce (Twitter)
d1yue4i

Szokujący fragment poświęcony dopalaczom znalazł się w podręczniku do chemii dla szkół ponadgimnazjalnych. W książce "Ciekawi świata" wydawnictwa Operon można przeczytać, że dopalacze to "substancje pozwalające się wydajniej uczyć".

Opis dopalaczy znajduje się w części poświęconej wpływowi chemii na zdrowie człowieka. W rozdziale o wybranych substancjach chemicznych i ich działaniu autorka opisuje różne związki znajdujące się na przykład w papierosach, czy produktach chemii gospodarczej.

Autorka podręcznika zwraca później uwagę, że dopalacze mogą mieć niebezpieczny wpływ na organizm człowieka i uzależniać.

d1yue4i

W rozmowie z RMF24 rzecznik Operonu zapewnia, że wydawnictwo zajmie się niewłaściwym opisem dopalaczy i zmieni treść definicji. Do sprawy odniosło się również Ministerstwo Edukacji, które obiecało, że zwróci się do rzeczoznawców, którzy sprawdzali siedem lat temu podręcznik o zweryfikowanie książki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: #ZadbanaPolka. 7 kobiet, 7 historii i jedno hasło: "Jestem, jaka chcę być"

d1yue4i

Podziel się opinią

Share
d1yue4i
d1yue4i