Trwa ładowanie...

Wielka aukcja kreacji księżnej Diany

Kolekcjonerzy ikonicznej garderoby już zacierają ręce – w końcu taka okazja nie trafia się zbyt często. Niebawem będą mogli wziąć udział w aukcji, której przedmiotem są dwie sukienki księżnej Diany.

Share
Wielka aukcja kreacji księżnej Diany
Źródło: ONS.pl
d38hctq

Zbieranie królewskich ubrań i dodatków do tanich hobby raczej nie należy. Szczęśliwcy, którzy mogą sobie pozwolić na takie rozrywki, otrzymali jednak luksus wzięcia udziału w specjalnej aukcji dwóch sukienek, które niegdyś należały do księżnej Diany. Pomysłodawczynią całej akcji jest Kerry Taylor, założycielka londyńskiego domu aukcyjnego specjalizującego się w modzie vintage i haute couture.

Przedmiotem licytacji będą dwie ikoniczne kreacje słynnej księżnej. Pierwsza z nich to cekinowa suknia wieczorowa w odcieniu szmaragdowym, w której Diana pojawiła się podczas swojej wizyty w Austrii w 1986 roku. Elegancki projekt to dzieło jednej z ulubionych projektantek księżnej Walii, Catherine Walker. Jego przewidywana cena to 145,000 dolarów.

księżna Diana East News
księżna Diana Źródło: East News

Drugi element garderoby, który znalazł się na licytacji, to sukienka na co dzień, której charakter podkreślają wzór tartanowej kraty oraz szeroki kołnierz przypominający klapy płaszcza. Projekt duetu Davida i Elizabeth Emanuel, w którym Diana pojawiła się w Wenecji w 1985 roku, został wyceniony na kwotę od 14,000 do 22,000 dolarów.

d38hctq

Warto dodać, że wspomniani projektanci byli autorami większości ubrań, które znajdowały się w garderobie księżnej. Słynna ślubna kreacja Diany jest dziełem małżeństwa Emanuel, natomiast Catherine Walker zapisała się w historii jako autorka najbardziej znanych strojów księżnej Walii, m.in. słynnego białego zestawu z krótkim bolerkiem z podniesionym kołnierzem, znanego powszechnie jako „sukienka Elvisa”.

księżna Diana East News
księżna Diana Źródło: East News
d38hctq

Podziel się opinią

Share
d38hctq
d38hctq
Strona Główna WP