Trwa ładowanie...
d2btyvl

Wielka aukcja kreacji księżnej Diany

Kolekcjonerzy ikonicznej garderoby już zacierają ręce – w końcu taka okazja nie trafia się zbyt często. Niebawem będą mogli wziąć udział w aukcji, której przedmiotem są dwie sukienki księżnej Diany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(ONS.pl)
d2btyvl

Zbieranie królewskich ubrań i dodatków do tanich hobby raczej nie należy. Szczęśliwcy, którzy mogą sobie pozwolić na takie rozrywki, otrzymali jednak luksus wzięcia udziału w specjalnej aukcji dwóch sukienek, które niegdyś należały do księżnej Diany. Pomysłodawczynią całej akcji jest Kerry Taylor, założycielka londyńskiego domu aukcyjnego specjalizującego się w modzie vintage i haute couture.

Przedmiotem licytacji będą dwie ikoniczne kreacje słynnej księżnej. Pierwsza z nich to cekinowa suknia wieczorowa w odcieniu szmaragdowym, w której Diana pojawiła się podczas swojej wizyty w Austrii w 1986 roku. Elegancki projekt to dzieło jednej z ulubionych projektantek księżnej Walii, Catherine Walker. Jego przewidywana cena to 145,000 dolarów.

księżna Diana East News
księżna Diana (East News)

Drugi element garderoby, który znalazł się na licytacji, to sukienka na co dzień, której charakter podkreślają wzór tartanowej kraty oraz szeroki kołnierz przypominający klapy płaszcza. Projekt duetu Davida i Elizabeth Emanuel, w którym Diana pojawiła się w Wenecji w 1985 roku, został wyceniony na kwotę od 14,000 do 22,000 dolarów.

d2btyvl

Warto dodać, że wspomniani projektanci byli autorami większości ubrań, które znajdowały się w garderobie księżnej. Słynna ślubna kreacja Diany jest dziełem małżeństwa Emanuel, natomiast Catherine Walker zapisała się w historii jako autorka najbardziej znanych strojów księżnej Walii, m.in. słynnego białego zestawu z krótkim bolerkiem z podniesionym kołnierzem, znanego powszechnie jako „sukienka Elvisa”.

księżna Diana East News
księżna Diana (East News)

Get the look

d2btyvl

Podziel się opinią

Share
d2btyvl
d2btyvl