Wlej pół szklanki do pralki. Ręczniki będą jak nowe

Jak sprawić, aby ręczniki były miękkie i przyjemne w dotyku? Detergenty, które są w sklepach, często nie zdają egzaminu i dodatkowo mogą mocno nadszarpnąć domowy budżet. Dlatego warto sięgnąć po metodę prania ręczników, którą znały nasze babcie.

Jak prać ręczniki?
Jak prać ręczniki?
Źródło zdjęć: © Materiały własne | fot. KM

26.02.2024 | aktual.: 26.02.2024 13:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nastawienie prania wydaje się być prostą czynnością. Sprawa komplikuje się, gdy chcemy, aby nasze ręczniki znowu były świeże. To właśnie wtedy do głowy przychodzi wiele pytań, które budzą wątpliwość w wykonaniu tego banalnego zadania. W jakiej temperaturze prać ręczniki? Czy do prania ręczników należy dodać płyn do płukania? Jeśli do tej pory głowiłaś się nad tymi pytaniami, to czas najwyższy poznać na nie odpowiedzi.

Jak prać ręczniki?

Przyjęło się, że ręczniki, podobnie jak pościel, powinno się prać w wysokich temperaturach. Ma to związek z regularnym narażeniem ręczników na kontakt ze skórą i wilgocią, która jest doskonałym środowiskiem dla rozwoju bakterii i innych drobnoustrojów. Nie od dziś wiadomo, że nastawienie pralki na wysoką temperaturę eliminuje bakterie, zapewniając higieniczność materiału. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Oprócz tego specjaliści sugerują, by unikać płynu do płukania podczas prania ręczników. Zastosowanie tego produktu sprawia, że stają się one sztywne i nieprzyjemne w dotyku. Płyn do płukania otacza włókna, uniemożliwiając absorpcję wilgoci, co prowadzi do utraty miękkości przez tkaniny ręczników.

Jeśli chodzi o temperaturę prania, zaleca się użycie wysokiej temperatury, na przykład 60 stopni lub 90 stopni Celsjusza. Zanim jednak nastawisz pralkę, dokładnie przeczytaj informację znajdującą się na etykiecie. Niektóre ręczniki mogą wymagać niższych temperatur prania i delikatnych detergentów. Po zakończeniu cyklu prania natychmiast wyjmij ręczniki z pralki i rozwieś je do całkowitego wysuszenia.

Jak często prać ręczniki?

Kiedy korzystamy z ręcznika, jego materiał pochłania martwy naskórek. Komórki gromadzą się w tkaninach ręcznika, stwarzając idealne warunki dla bakterii i pleśni. Aby temu zapobiec, specjaliści twierdzą, że ręczniki należy prać co tydzień lub po kilku użyciach.

Domowy sposób na pranie ręczników

Jaką alternatywę dla płynu do płukania można użyć podczas prania ręczników? Odpowiedź jest prosta. Zamiast płynu do płukania warto zastosować ocet. Ta prosta metoda jest stosowana od wielu lat, - korzystały z niej nawet nasze babcie.

Ocet ma zdolność do ochrony tkanin i kolorów, a także neutralizowania nieprzyjemnych zapachów. Zdoła on zniwelować zapach stęchlizny i inne nieprzyjemne aromaty. Wystarczy wlać pół szklanki octu do pojemnika na płyn do płukania i ustawić pranie. Już po pierwszym zastosowaniu tego domowego triku zauważysz różnicę, a twoje ręczniki będą czyste i miękkie, jak wtedy gdy je kupiłaś.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta
praniepranie ręcznikówbabcine sposoby
Komentarze (5)