Trwa ładowanie...

World’s 50 Best Restaurants przyznane! Na podium aż dwie pozycje europejskie

Po raz kolejny magazyn kulinarny Restaurant, we współpracy z najwybitniejszymi nazwiskami branży gastronomicznej, przyznał nagrodę w plebiscycie World’s 50 Best Restaurants. W pierwszej trójce pojawiły się dwa lokale europejskie. Zwycięstwo przypadło restauracji z Nowego Jorku.

World’s 50 Best Restaurants przyznane! Na podium aż dwie pozycje europejskieŹródło: East News
d4bfhgw
d4bfhgw

Nagroda World’s 50 Best Restaurants jest uznawana w świecie kulinariów za najbardziej prestiżową i znaczącą. Restauracja może zyskać prawdziwy rozgłos, a jej notowania szybują w górę. Tytuł przyznawany od 2002 roku na podstawie ankiety wypełnianej przez najlepszych na świecie kucharzy, restauratorów, krytyków kulinarnych i smakoszy jest ważniejszy nawet od Gwiazdki Michelina.

East News
Źródło: East News

Obecnie w jury konkursu znajduje ponad ośmiuset ekspertów, którzy muszą odwiedzić restauracje startujące w plebiscycie w trakcie osiemnastu miesięcy przed wydaniem werdyktu. Następnie głosują na restaurację zarówno ze swojego regionu, jak i spoza niego. Pierwszym w historii tego konkursu lokalem, który zdobył tytuł najlepszej restauracji świata, było El Bulli z hiszpańskiego Roses. Ubiegłorocznym laureatem była Osteria Francescana mieszcząca się w Modenie we Włoszech.

Wnętrze Eleven Madison Park East News
Wnętrze Eleven Madison Park Źródło: East News

Rok 2017 okazał się szczęśliwy dla nowojorskiej Eleven Madison Park. Na podium trafiła również ubiegłoroczna laureatka, Osteria Francescana, zaś trzecie miejsce przypadło w udziale El Celler De Can Roca z Hiszpanii. Zestawienie zamyka belgijska Hof Van Cleve.

d4bfhgw

Eleven Madison Park prowadzony jest przez Daniela Humma, który zdobył już trzy Gwiazdki Michellin. Lokal serwuje wykwintne dania sezonowe i stawia na bezpośredni kontakt z gośćmi, przez co odwiedziny w nim zyskują miano prawdziwie niesamowitego doświadczenia. Rezerwacja niestety nie należy do najłatwiejszych. Na miejsce trzeba czekać ponad miesiąc.

Niestety w żadnej z edycji nie doczekaliśmy się jeszcze polskiego przedstawiciela, jednak liczymy na to, że w przyszłym roku się uda.

d4bfhgw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bfhgw