GotowaniePrzepisyWorld’s 50 Best Restaurants przyznane! Na podium aż dwie pozycje europejskie

World’s 50 Best Restaurants przyznane! Na podium aż dwie pozycje europejskie

World’s 50 Best Restaurants przyznane! Na podium aż dwie pozycje europejskie
Paulina Brzozowska

06.04.2017 15:30, aktual.: 06.04.2017 19:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po raz kolejny magazyn kulinarny Restaurant, we współpracy z najwybitniejszymi nazwiskami branży gastronomicznej, przyznał nagrodę w plebiscycie World’s 50 Best Restaurants. W pierwszej trójce pojawiły się dwa lokale europejskie. Zwycięstwo przypadło restauracji z Nowego Jorku.

Nagroda World’s 50 Best Restaurants jest uznawana w świecie kulinariów za najbardziej prestiżową i znaczącą. Restauracja może zyskać prawdziwy rozgłos, a jej notowania szybują w górę. Tytuł przyznawany od 2002 roku na podstawie ankiety wypełnianej przez najlepszych na świecie kucharzy, restauratorów, krytyków kulinarnych i smakoszy jest ważniejszy nawet od Gwiazdki Michelina.

Obraz

Obecnie w jury konkursu znajduje ponad ośmiuset ekspertów, którzy muszą odwiedzić restauracje startujące w plebiscycie w trakcie osiemnastu miesięcy przed wydaniem werdyktu. Następnie głosują na restaurację zarówno ze swojego regionu, jak i spoza niego. Pierwszym w historii tego konkursu lokalem, który zdobył tytuł najlepszej restauracji świata, było El Bulli z hiszpańskiego Roses. Ubiegłorocznym laureatem była Osteria Francescana mieszcząca się w Modenie we Włoszech.

Obraz

Rok 2017 okazał się szczęśliwy dla nowojorskiej Eleven Madison Park. Na podium trafiła również ubiegłoroczna laureatka, Osteria Francescana, zaś trzecie miejsce przypadło w udziale El Celler De Can Roca z Hiszpanii. Zestawienie zamyka belgijska Hof Van Cleve.

Eleven Madison Park prowadzony jest przez Daniela Humma, który zdobył już trzy Gwiazdki Michellin. Lokal serwuje wykwintne dania sezonowe i stawia na bezpośredni kontakt z gośćmi, przez co odwiedziny w nim zyskują miano prawdziwie niesamowitego doświadczenia. Rezerwacja niestety nie należy do najłatwiejszych. Na miejsce trzeba czekać ponad miesiąc.

Niestety w żadnej z edycji nie doczekaliśmy się jeszcze polskiego przedstawiciela, jednak liczymy na to, że w przyszłym roku się uda.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)