Wrzuć na noc do muszli. "Wyżre" nawet największy brud

Higieniczna toaleta to podstawa
Higieniczna toaleta to podstawa
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | GolfPotter

22.09.2023 12:15, aktual.: 23.09.2023 10:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Łazienka powinna być higienicznie czysta, podobnie jak toaleta, z której codziennie korzystamy wielokrotnie. Kamień w muszli jest nie tylko nieestetyczny, może też szkodzić naszemu zdrowiu. Można się go szybko pozbyć w sprytny sposób.

To prawdziwe utrapienie. Niezależnie od wysiłków, kamień zawsze prędzej czy później osadza się na muszli. Nie tylko źle to wygląda, ale jest też niezdrowe – kamień to skupiska namnażających się bakterii. Jak sobie z nim skutecznie poradzić?

Specjalistyczne środki i szorowanie nie zawsze wystarcza, zresztą wielu świadomych użytkowników próbuje wykluczyć ze swojego domu nadmiar chemii. Zatem jak się zabrać za brudną toaletę? Jest jeden sposób, który działa cuda.

Skąd bierze się kamień w toalecie?

Osadzanie się kamienia w WC jest bezpośrednio związane z tzw. twardą wodą, czyli taką, która charakteryzuje się wysokim stężeniem soli wapnia, magnezu, żelaza i manganu. Taka woda to duży problem, ponieważ szkodzi wielu sprzętom (głównie pralkom), a także myjącym się nią ludziom (szczególnie źle działa na włosy).

Twarda woda pozostawia w toalecie osad, który gromadzi się najczęściej w miejscu ściekania wody oraz na dnie muszli klozetowej. Żółte i brązowe zacieki wyglądają nieestetycznie, a niestety bardzo ciężko się ich pozbyć. Nie pomagają środki czyszczące ani mechaniczne szorowanie.

Gdy nie radzisz sobie z kamieniem, wrzuć to do WC

Na szczęście istnieje sprawdzony patent, który pomoże poradzić sobie z uporczywym kamieniem w toalecie. Dzielą się nim użytkownicy grup facebookowych, poświęconych sprytnym patentem na porządkowanie domu. Jeśli wierzyć ich opiniom, z kamieniem w muszli najlepiej radzi sobie środek, który większość ludzi ma już w domu.

Wystarczy po niego sięgnąć, aby cieszyć się higienicznie czystą i błyszczącą toaletą. Tym cudownym rozwiązaniem – co może zaskakiwać – są tabletki do zmywarki. Wystarczy wrzucić jedną na noc do toalety i czekać na efekty.

Walczą z kamieniem i działają jak magia

Większość tabletek do zmywarek zawiera środki, które mają na celu walkę z twardą wodą, dzięki temu lepiej czyszczą brudne naczynia, które po wyjęciu ze zmywarki są idealnie wymyte i lśniące. Taką tabletkę wrzucamy do toalety i obserwujemy efekty. Aby trik zadziałał, wystarczy pół godziny, ale najlepiej zostawić tabletkę na całą noc, aby mogła spokojnie działać cuda.

Gdy tabletka się rozpuści, wystarczy wyszorować do czysta muszlę za pomocą szczotki klozetowej i obficie spłukać wodą. Toaleta będzie wyglądać jak nowa, przy niskim nakładzie wysiłku i kosztów. Idealne rozwiązanie!

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (33)
Zobacz także