UrodaWszystkie kosmetyki w jednym miejscu. Palety do makijażu za mniej niż 100 zł

Wszystkie kosmetyki w jednym miejscu. Palety do makijażu za mniej niż 100 zł

Wszystkie kosmetyki w jednym miejscu. Palety do makijażu za mniej niż 100 zł
Źródło zdjęć: © pexels.com
Sylwia Ścibak
25.01.2018 11:49

Mogłoby się wydawać, że paleta do makijażu jest przeznaczona tylko dla profesjonalnych makijażystek. Jednak każda z nas może bez problemu dostać taki zestaw w drogerii czy w sklepie internetowym. Nie musimy przepłacać. Za niektóre egzemplarze zapłacimy nawet mniej niż 100 zł.

Z czego składa się typowa paleta do makijażu?

Paleta jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem. W jednym opakowaniu znajduje się kilka różnych kosmetyków, regularnie rozmieszczonych w osobnych segmentach. Jednak paleta palecie nierówna. Mniejsze zestawy zawierają zwykle jeden rodzaj kosmetyku, a najczęściej są to cienie w podobnej tonacji kolorystycznej, cienie w różnych kolorach, róże, korektory czy bronzery. Większe palety do makijażu zawierają wszystkiego po trochu. Z reguły znajdują się w nich cienie do powiek w różnych kolorach i o różnej fakturze (matowe, metaliczne, perłowe itp.), korektory maskujące niedoskonałości, konturówki, pomadki i błyszczyki w wielu tonacjach, a także róże, pudry i bronzery. W niektórych znajdziemy również zestaw pędzli do makijażu różnej grubości i długości.

Obraz
© flickr.com | pete

Dla kogo paleta do makijażu?

Paleta do makijażu ma mnóstwo zalet. Jeśli chcesz mieć większość kosmetyków w jednym miejscu i nie musieć szukać po domu zagubionych cieni, konturówek czy błyszczyków, to paleta jest dla ciebie. Opakowanie jest estetyczne, a znajdujące się w nim kosmetyki są uporządkowane i każdy z nich ma swoje miejsce. Jeśli chcesz wykonać makijaż, bierzesz paletę do ręki i malujesz się od początku do końca.

Rozbudowana paleta do makijażu to świetny wybór dla kobiet, które lubią eksperymentować z kolorami. I to nie tylko na sobie. Osoby rozpoczynające przygodę z profesjonalnym makijażem mogą potraktować paletę do makijażu jako narzędzie do ćwiczeń. Kolory w takich zestawach zazwyczaj są dobrze ze sobą skomponowane, więc ułatwiają dobór. Ponadto niektóre palety kosztują znacznie mniej niż te same kosmetyki w osobnych opakowaniach razem wzięte. Jest to więc opłacalna inwestycja. Nie trzeba wydawać kroci na poszczególne paletki w różnych tonacjach kolorystycznych, zestaw szminek oraz pakiet pędzli. Wystarczy kupić jedną, ale obficie wyposażoną paletę, która może kosztować nawet mniej niż 100 zł.

Paleta do makijażu nie będzie jednak dobrym wyborem dla pań, które malują się jedynie od wielkiego dzwonu albo preferują jeden zestaw barw, który dostosowany jest do ich urody i gustu. W tym przypadku będzie to jedynie zbędny wydatek albo nawet marnotrawstwo.

Obraz
© unsplash.com | Annie Spratt

Paleta do makijażu jako prezent

Jeśli nie masz pomysłu na prezent dla bliskiej ci wielbicielki makijażu, możesz kupić paletę. Oczywiście wybór odpowiedniego egzemplarza będzie uzależniony od osobistych preferencji obdarowywanej. Jeśli nie jesteś pewna, jakimi kolorami woli się malować, lepiej nie ryzykuj i nie kupuj dużego zestawu. Wybierz za to mniejsze opakowanie cieni w podobnych odcieniach, które będą pasowały do jej urody. Możesz również pomyśleć o kupnie palety korektorów do twarzy albo pomadek w różnych barwach, co na pewno się przyda. W ten sposób ułatwisz jej zadanie i sprawisz, że będzie miała najpotrzebniejsze kosmetyki w jednym miejscu.

Paleta do makijażu to nie jedyna forma kompleksowego zestawu kosmetyków. W sklepach można dostać również kuferki, które zawierają kilka opakowań różnych cieni, lakierów do paznokci czy pomadek.