Blisko ludziWybory parlamentarne 2019. Piotr Stramowski: "Pierwszy raz widzę takie kolejki"

Wybory parlamentarne 2019. Piotr Stramowski: "Pierwszy raz widzę takie kolejki"

Wybory parlamentarne 2019. Piotr Stramowski: "Pierwszy raz widzę takie kolejki"
Źródło zdjęć: © ONS.pl
13.10.2019 14:54, aktualizacja: 13.10.2019 17:16

Wybory parlamentarne są dla wielu gwiazd okazją do tego, żeby zachęcić Polaków do głosowania. Piotr Stramowski udostępnił na Instagramie zdjęcie, na którym wrzuca kartę do urny. Aktor jest zachwycony, że po raz pierwszy widzi takie kolejki w lokalu wyborczym.

Frekwencja wyborcza na godzinę 12 wyniosła 18,14 proc. – poinformowała PKW na konferencji prasowej. To wzrost o ponad 3 punkty procentowe w porównaniu z wyborami samorządowymi w 2018 r. i o 2 punkty procentowe, jeśli spojrzymy na wyniki frekwencji w wyborach parlamentarnych w 2015 roku.

Wiele gwiazd w dniu wyborów zachęca do tego, żeby pójść do urn i zagłosować na swoich kandydatów. Zdjęcia z lokali wyborczych udostępnili m.in. Kinga Rusin, Mateusz Damięcki czy Rafał Cieszyński. Dołączył do nich również aktor Piotr Stramowski.

Wybory parlamentarne 2019 – Piotr Stramowski

Piotr Stramowski na swoim profilu na Instagramie zauważył, że w tym roku przy urnach jest wyjątkowo dużo osób. "Głos oddany, teraz twoja kolej! PS. Pierwszy raz widzę takie kolejki po karty wyborcze. Brawo!" – napisał. "U nas też tłumy. Mam nadzieję, że dziś będzie rekordowa frekwencja" – skomentował jeden z fanów. "Mój 18-letni syn głosował po raz pierwszy i trzymamy mocno kciuki, by wygrała wolność" – czytamy w innym komentarzu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl