Wysmaruj tym muszlę. Po chwili będzie lśnić jak w hotelu

Wysmaruj tym muszlę. Po chwili będzie lśnić jak w hotelu

Jak wyczyścić muszlę klozetową?
Jak wyczyścić muszlę klozetową?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
05.05.2023 14:04, aktualizacja: 05.05.2023 14:26

Żele do czyszczenia do toalet mają to do siebie, że mocno pachną chlorem, a na dodatek kończą się w najmniej oczekiwanym momencie. Jeśli szukasz delikatniejszego i łatwo dostępnego rozwiązania, sięgnij po popularny kosmetyk.

Brudna toaleta na pewno nie jest wizytówką domu. Czasami jednak trudno o śnieżnobiałą muszlę klozetową. Codziennie gromadzi się na niej brud, osad z twardej wody i nieestetyczne zacieki. Nie pomagają nawet sprawdzone kostki do WC, dlatego wielu z nas regularnie sięga po detergenty na bazie chloru.

Wetrzyj kosmetyk w muszlę. Toaleta będzie jak nowa

Zanim jednak użyjesz żelu ze sklepu, warto wypróbować mniej konwencjonalny sposób. Jest równie skuteczny, a co najważniejsze - pozbawiony drażniącego zapachu wybielacza. To także świetna alternatywa, gdy akurat zabraknie specyfiku przeznaczonego do czyszczenia toalet. Z pomocą przychodzi wtedy pianka do golenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Mechanizm jest prosty. Wystarczy nałożyć piankę do golenia na szczotkę i porządnie wyszorować nią wnętrze muszli, nie omijając także kołnierza i jego zakamarków. Kosmetyk warto pozostawić na ceramice przez kilka minut. Nie tylko zmiękczy wodę, ale też rozpuści nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia.

Po wszystkim jeszcze raz przetrzyj muszlę szczotką i dokładnie spłucz resztki pianki. Toaleta będzie lśnić jak w hotelu.

Zamiast pianki możesz użyć coli. Efekt będzie podobny

Nietypowych sposobów na czyszczenie wyposażenia ubikacji jest więcej. Dużą popularnością cieszy się również trik z napojem gazowanym. Ten, zamiast do szklanki, warto od czasu do czasu wlać do WC. Zawarte w nim fosforany oraz dwutlenek węgla rozpuszczą nagromadzony kamień i usuną przebarwienia.

Innym rozwiązaniem jest zastosowanie mikstury powstałej przez połączenie sody oczyszczonej, kwasku cytrynowego, wody i olejku eterycznego. 1/3 szklanki sody oczyszczonej połącz z 1/2 szklanki kwasku cytrynowego i dodaj kilka kropli olejku. Wymieszaj z łyżką wody.

Przygotowany w ten sposób domowy detergent przełóż do foremki na kostki lodu i zamróź. Od tej pory będziesz mieć zawsze pod ręką skuteczny odkamieniacz do toalety, który pięknie pachnie. Wystarczy wrzucić zamrożoną kostkę do muszli, a po 15 minutach będzie jak nowa.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta