Wzory na tatuaże z henny

Wzory na tatuaże z henny

Wzory na tatuaże z henny
Źródło zdjęć: © 123RF
Agnieszka Krasa
20.02.2018 11:00, aktualizacja: 17.10.2020 17:05

W starożytnym Egipcie tatuaże z henny były szalenie popularne wśród kobiet. Obecnie coraz częściej robią je sobie również mężczyźni, głównie na próbę, aby sprawdzić, czy dany wzór w konkretnym miejscu do nich pasuje i warto zrobić podobny trwały tatuaż na całe życie. Przyjrzeliśmy się najciekawszym wzorom na tatuaże z henny.

Tatuaż z henny na dłoniach - wzory

Tatuaże z henny na dłoniach i palcach mogą być częścią większej całości kompozycji tatuaży na przedramionach i plecach i spójnie uzupełniać wizerunek. Stanowią niezwykle ozdobny element, przyciągający wzrok, z powodzeniem zastępują więc biżuterię na rękach. Jadąc na wakacje nie trzeba zabierać ze sobą bransoletek, łańcuszków, rzemyków czy pierścionków – tatuaż z henny znakomicie spełni tę funkcję. Dodatkowo pokreśl symbolikę tatuażu z henny, wybierając właściwe miejsce jego umieszczenia na dłoni. Ozdobiona wierzchnia część dłoni będzie nas chronić, spodnia natomiast to nasze ofiarowanie się dla świata.

Obraz
© Facebook.com | Mehendi Art Poznań,Henna artist Krakow,HENNA Gdańsk Tatuaż artystyczny

Przyjęło się, że kobiety niezamężne nie mogły robić ich same, narzeczone musiały więc czekać na pomoc zamężnych koleżanek, które wykonywały im malunki na skórze na ceremonię zaślubin. Skomplikowany wzór na tatuaż z henny miał ochraniać pannę młodą przed nieżyczliwością weselników i zapewniać szczęście małżeńskie oraz harmonię rodzinną. Dodatkowo odpędzał nieszczęście, złe duchy i neutralizował zło.

Tatuaż z henny na stopach - wzory

W północnej części Afryki możemy spotkać tatuaże z henny na stopach o bardzo wyraźnych konturach i gęsto ułożone. Figury geometryczne do złudzenia przypominają kwiaty, barwne oraz jednokolorowe. W Azji Południowej z kolei tatuatorki nie stosują na ogół wzorów na tatuaże z henny – dominują tam bowiem plamy barwiące boki stóp oraz dłoni, a do tego kobiety farbują innym henną czubki palców. Większość symboli ma z góry określone znaczenie, ale nie mniej istotne jest samo miejsce, wybrane na tatuaż. Henna na stopach ma na celu swoiście uziemić człowieka, poprawić jego relację z Matką Ziemią. Skóra na stopach sporo pracuje, ale dobrze dobrana henna do tatuażu powinna się utrzymać przez kilka tygodni i przez cały czas świetnie wyglądać na ciele.

Obraz
© Facebook.com | Inkala - henna tattoo,Tatuaże Henna tattoo Szczecin,Nika Aremikh Art - tymczasowe tatuaże henną

Tatuaż z henny na plecach - wzory

Tatuaże z henny wykonywane na plecach dają ogromne pole do popisu ze względu na rozmiary tego obszaru. Wybierając najlepszy wzór na tatuaż z henny na plecy można zainspirować się tradycją i kulturą regionów ich pochodzenia. Na Bliskim Wschodzie najczęściej spotykamy motywy kwiatowe, do złudzenia przypominające misterne hafty i elementy spotykane w pracach malarzy. W Indiach tatuaże z henny zobaczymy nie tylko na dłoniach i stopach, ale również innych partiach ciała. To przede wszystkim skomplikowane wzory tatuaży, na które składają się esy floresy, geometryczne zawijasy, linie faliste, a także misterne kropki, przypominające zazwyczaj bardzo długie rękawiczki bądź ozdobne pończochy. Dogranie ich z wzorami na plecach nie powinno nastręczyć trudności doświadczonej specjalistce od wykonywania tatuaży z henny.

Obraz
© Facebook.com | HENNA Gdańsk Tatuaż artystyczny,Inkala - henna tattoo,Mehendi Art - Tatuaże Henna tattoo Szczecin