Trwa ładowanie...

Za co Polki lubią swoje ciało?

Zaledwie 30 proc. przebadanych Polek czuje się atrakcyjna fizycznie (suma ocen 8, 9 i 10 na 10-cio punktowej skali ocen). Średnio oceniają się na 6 na 10 punktów. Najbardziej atrakcyjne czują się kobiety w wieku 25-34 lat, a najmniej w wieku 45-55 lat.

Share
Za co Polki lubią swoje ciało?Źródło: 123RF
d2j1mwn

Choć Polki uchodzą za piękne kobiety, to z poczuciem własnej atrakcyjności mają poważny problem. Najbardziej lubią w swoim ciele nogi, oczy i włosy, a najmniej brzuch – wynika z badania Gfk Polonia na zlecenie marki eSexy.pl. Najmniej kompleksów dotyczących własnego wyglądu mają 30-latki.

Zaledwie 30 proc. przebadanych Polek czuje się atrakcyjna fizycznie (suma ocen 8, 9 i 10 na 10-cio punktowej skali ocen). Średnio oceniają się na 6 na 10 punktów. Najbardziej atrakcyjne czują się kobiety w wieku 25-34 lat, a najmniej w wieku 45-55 lat.

Badanie wyraźnie pokazuje, że 30-latki mają mniej kompleksów nie tylko niż ich starsze koleżanki, ale też niż nastolatki. Trzydziestolatki są bardziej świadome walorów swojego ciała i zwykle pewniejsze siebie niż młodsze dziewczyny. Jednocześnie wiedzą, jak się ubrać, by wyeksponować atuty i dobrze się czuć we własnej skórze.

d2j1mwn

Uczestniczki ankiety spontanicznie wymieniały nogi i oczy jako swoje ulubione partie ciała. Jednak, gdy miały wybrać je z gotowej listy, były już bardziej krytyczne wobec siebie i częściej wybierały „neutralne” części ciała, takie jak oczy, włosy czy usta. Badanie pokazało także, że 20- i 30-latki najbardziej lubią swoją twarz, nogi i piersi, z kolei nastolatki oraz 40- i 50-latki są najbardziej zadowolone ze swoich oczu, włosów i ust.

Jakiej części ciała Polki najbardziej nie lubią?

W tej kategorii, i to niezależnie od wieku, niekwestionowanym zwycięzcą okazał się brzuch, na którego wskazało 37 proc. wszystkich respondentek. 17 proc. uczestniczek badania chciałoby poprawić swoje zęby, natomiast 13 proc. - nogi lub piersi – wynika z badania.

Niezależnie od wieku kobiety chcą czuć się atrakcyjnie. Swoją kobiecość najczęściej podkreślają odpowiednim strojem oraz makijażem. Większość pań przyznaje, że ubiera się na co dzień przede wszystkim tak, by było im wygodnie. Jednak z drugiej strony chcą, by strój podkreślał ich atrakcyjność, o co na co dzień dba ponad połowa przebadanych Polek.

Wyraźnie częściej zwracają na to uwagę młodsze kobiety, z wyższym wykształceniem i o wyższych dochodach. – Strój pełni dla kobiet dwojaką rolę – z jednej strony ma podkreślać ich atrakcyjność, ale z drugiej strony ma tuszować ewentualne niedoskonałości ciała. Nic dziwnego więc, że aż 75 proc. Polek chciałoby skorzystać z porad profesjonalnej stylistki, by wiedzieć jak strojem podkreślać atuty swojego ciała.

d2j1mwn

(Na podst. badań Gfk Polonia, przeprowadzonych w czerwcu 2014 roku na kobietach w wieku 16-55 lat).

(mtr), kobieta.wp.pl

POLECAMY:

d2j1mwn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2j1mwn
d2j1mwn