Trwa ładowanie...
d3015tb

Zapytaj, kto uszył twoje ubrania. Trwa Fashion Revolution Week

Co roku, 24 kwietnia konsumenci pytają marki, m.in. w mediach społecznościowych, o to kto uszył ich ubrania. Akcja ma na celu upamiętnienie ofiar katastrofy w Rana Plaza oraz zwrócenie uwagi na trudne warunki pracy w krajach Trzeciego Świata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Akcja Fashion Revolution Week upamiętnia ofiary katastrofy w Rana Plaza
Akcja Fashion Revolution Week upamiętnia ofiary katastrofy w Rana Plaza (Getty Images)
d3015tb

Fashion Revolution to brytyjska organizacja, która stoi za kampanią Fashion Revolution Week, która co roku odbywa się w ostatnich dniach kwietnia. Akcja upamiętnia wydarzenia, do jakich doszło 24 kwietnia w Bangladeszu na terenie kompleksu Rana Plaza. Fabryka, w której szyte były ubrania dla wielu znanych marek odzieżowych, zwaliła się. Na miejscu zginęło 1130 pracownic i pracowników branży odzieżowej.

   East News
(East News)

Tragedia zapoczątkowała dyskusję na temat warunków pracy w krajach Trzeciego Świata. Znajdujące się tam fabryki odzieżowe często narażają życie i zdrowie pracujących w nich ludzi. Pod wpływem nacisku konsumentów, wiele światowych marek zaangażowało się we wdrażanie niezbędnych procedur BHP.

   East News
(East News)

Dodatkowo Fashion Revolution każdego roku promuje lokalny biznes odzieżowy, gdzie produkuje się ubrania zgodnie z procedurami chroniącymi prawa pracowników oraz środowisko. Organizacja zachęca do działania również konsumentów. Jeżeli mamy wątpliwości, co do pochodzenia naszych ubrań, po informację zwrócić się możemy bezpośrednio do producentów. Jak to zrobić?

Symbolicznym elementem każdego Fashion Revolution Week jest pytanie "Who made my clothes?", które konsumenci zadają na swoich kanałach w social media. Uzupełniają je zdjęcia metek ubrań. W ten prosty sposób włączyć się możemy w dyskusje na temat etycznej mody.

d3015tb

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Zobacz także: 11 pytań o dyspozytorów linii wsparcia

d3015tb

Podziel się opinią

Share
d3015tb
d3015tb