ModaZbliża się szósta edycja Fashion Week Poland

Zbliża się szósta edycja Fashion Week Poland

Zbliża się szósta edycja Fashion Week Poland
Źródło zdjęć: © Jacek Grobelny, kolekcja Moniki Błażusiak
17.04.2012 14:35, aktualizacja: 17.04.2012 15:03

Polska, biorąc przykład z innych państw, dwa razy w roku organizuje własny Fashion Week. Naszą stolicą mody jest Łódź, gdzie wiosną i jesienią możemy zobaczyć najnowsze kolekcje, nie tylko polskich, ale także zagranicznych projektantów.

Polska, biorąc przykład z innych państw, dwa razy w roku organizuje własny Fashion Week. Naszą stolicą mody jest Łódź, gdzie wiosną i jesienią możemy zobaczyć najnowsze kolekcje, nie tylko polskich, ale także zagranicznych projektantów.

W tym roku szósta już edycja Fashion Week Poland odbędzie się w dniach 18-22 kwietnia. W trakcie tego wydarzenia zostaną pokazane trendy na sezon jesień-zima 2012/2013. Najważniejszymi elementami kilkudniowej imprezy modowej będą pokazy w ramach projektów Designer Avenue (czyli Alei Projektantów – których nazwiska już zyskały rozgłos w branży) oraz Off out of Schedule (popularnie nazywane offami, podczas których zobaczymy owoce pracy bardziej alternatywnych i mniej znanych projektantów). Między pokazami będzie można poznać ciekawe polskie marki oraz zrobić zakupy. W tym celu zostały wydzielone specjalne strefy Showroom i Concept Store.

Mimo że polski tydzień mody trwa aż pięć dni, najważniejsze wydarzenia będą odbywać się od piątku 20-go kwietnia do niedzieli 22-go kwietnia. W piątek swoje kolekcje pokażą m. in. Monika Błażusiak, Jarosław Jóźwin, TOMAOTOMO by Tomasz Olejniczak, Berenika Czarnota, Piotr Drzał, Agata Wojtkiewicz. Niewątpliwie największym wydarzeniem tego dnia będzie finał jubileuszowej edycji konkursu młodych projektantów Złota Nitka, w której wygrana jest praktycznie „zieloną kartą” do świata mody. W poprzednich edycjach laureatami konkursu byli: duet Paprocki i Brzozowski, Łukasz Jemioł i Maciej Zień. Więcej o konkursie Złota Nitka przeczytasz * TUTAJ.*

W sobotę zobaczymy najnowsze kolekcje Grome Desing, Nennukko, Bizuu, Ptaszek for Men, Michała Szulca i MMC. Pokazy zamknie najnowsza kolekcja portugalskiego projektanta Nuno Gamy. Ostatni dzień to czas Eweliny Klimczak, Łucji Wojtały, Pitchouguiny, Violi Śpiechowicz i Wioli Wołczyńskiej. Zagraniczną gwiazdą niedzieli będzie Annette Görtz, a cały Fashion Week zakończy pokaz Natalii Jaroszewskiej.

Pisząc o zbliżającym Fashion Weeku, nie można nie wspomnieć o kontrowersjach wokół imprezy. Niewątpliwie wszystko zaczęło się od internetu, gdzie znani blogerzy i specjalistyczne serwisy rozpisywały się o zaletach i wadach całego przedsięwzięcia. Jaka będzie ta edycja? Na pewno inna niż poprzednie. Ogromnym zaskoczeniem jest nieobecność nazwisk i marek, które do tej pory nieodłącznie kojarzyły się z Fashion Weekiem: Paprocki i Brzozowski, Łukasz Jemioł, Zuo Corp czy Joanna Klimas. Z drugiej strony, część z projektantów zobaczymy kolejny raz: Nennukko, Natalia Jaroszewska, Agata Wojtkiewicz. Znalazło się też miejsce dla debiutantów. Podsumowując, Fashion Week Poland to z pewnością ciekawa alternatywa dla warszawskich pokazów. Warto się wybrać i ocenić w jakiej kondycji jest polska moda.