Trwa ładowanie...

Zestresowani panowie lubią krągłe kobiety

Bardziej zestresowani mężczyźni preferują grubsze kobiety - wynika z badań, które publikuje pismo "PLOS ONE".

Zestresowani panowie lubią krągłe kobietyŹródło: Thinkstockphotos
d1dzloq
d1dzloq

Bardziej zestresowani mężczyźni preferują grubsze kobiety - wynika z badań, które publikuje pismo "PLOS ONE". Wcześniejsze badania sugerowały, że stres psychiczny może wpływać na to, jak postrzegamy atrakcyjność innych. Aby zweryfikować te doniesienia naukowcy pod kierunkiem Viren Swami z University of Westminster w Londynie porównali reakcje bardziej i mniej zestresowanych panów na zdjęcia kobiecych ciał – od wychudzonych po otyłe.

Badaniami objęto 81 mężczyzn, z których 41 musiało wykonać stresujące zadanie, a 40 z grupy kontrolnej nie wykonywało go.

Następnie badani oceniali atrakcyjność różnych kobiet na zdjęciach. Obie grupy panów były podobne pod względem wieku i masy ciała.

Okazało się, że mężczyźni zestresowani częściej za najbardziej atrakcyjne uznawali kobiety grusze – nawet z nadwagą - niż ich koledzy z drugiej grupy. Ponadto podobała im się większa gama kobiecych sylwetek.

d1dzloq

Zdaniem autorów pracy wyniki te pozostają w zgodzie z koncepcją, że ludzie idealizują pewne cechy wyglądu dojrzałych osób, takie jak większa masa ciała, gdy doświadczają sytuacji stresowych Oznacza to, że ocena atrakcyjności innych ludzi jest podatna na wpływ zmieniających się warunków środowiska.

(PAP/ma)

d1dzloq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dzloq