Blisko ludziŻłobki i przedszkola otwarte od 6 maja. Arkadiusz Chęciński: "przed 11 maja nie otworzę"

Żłobki i przedszkola otwarte od 6 maja. Arkadiusz Chęciński: "przed 11 maja nie otworzę"

Żłobki i przedszkola otwarte od 6 maja. Arkadiusz Chęciński: "przed 11 maja nie otworzę"
Źródło zdjęć: © East News
Dominika Czerniszewska

29.04.2020 18:46, aktual.: 29.04.2020 19:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od 6 maja żłobki i przedszkola będą mogły zostać otwarte. – Ostateczne decyzje będą podejmowane każdorazowo w odniesieniu do każdego żłobka, przedszkola przez organy założycielskie – powiedział premier na środowej konferencji prasowej. Arkadiusz Chęciński skomentował tę decyzję.

Na początku mówiło się, że zamknięcie szkół do 24 maja będzie dotyczyło również żłobków i przedszkoli, jednak na dzisiejszej konferencji prasowej okazało się, że te placówki zostaną otwarte 6 maja. – Działamy szybciej, żeby życie gospodarcze ozdrowiało, ale nie możemy być pewni, że przejęliśmy kontrolę w pełni nad epidemią – oznajmił premier Mateusz Morawiecki.

O tym, na jakich warunkach mają funkcjonować żłobki i przedszkola, będą decydowały organy sanitarne.

Arkadiusz Chęciński nie otworzy żłobków i przedszkoli 6 maja

Arkadiusz Chęciński od 2014 roku pełni funkcję prezydenta Sosnowca. W mediach społecznościowych odniósł się do decyzji Mateusza Morawickiego. Oznajmił, że w woj. śląskim poziom zakażeń COVID-19 od kilku dni jest najwyższy w Polsce, dlatego 6 maja nie otworzy żłobków i przedszkoli.

"Po pierwsze, musimy mieć pewność, że sytuacja zdrowotna jest stabilna. Po drugie, musimy mieć wiedzę o tym, ilu rodziców chciałoby obecnie posłać swoje dzieci do żłobków lub przedszkoli. Przez najbliższy tydzień opiekunowie placówek będą kontaktować się w tej sprawie z rodzicami. Niestety rząd dał nam zbyt mało czasu, aby przygotować cały system opieki nad najmłodszymi w ciągu tygodnia. Przypominam, że rodzice dzieci będą mieli możliwość korzystania z zasiłku opiekuńczego" – tłumaczy swoją decyzje.

W dalszej części postu zaznaczył, że decyzję ws. otwarcia placówek dla najmłodszych poda 8 maja. "Uważam, że nie wcześniej niż 11 maja będziemy mogli częściowo otwierać nasze placówki. Informacje na temat ich ewentualnego otwierania podamy 8 maja, przy czym będziemy kierowali się aktualną sytuacją epidemiczną w regionie. Najważniejsze jest dla nas zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych, rodziców oraz ich opiekunów" – kwituje.

W komentarzach internauci jednogłośnie przyznali prezydentowi rację. "Bardzo racjonalna decyzja" – czytamy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (66)
Zobacz także